>Çin’den italat mı, Franchising mi yoksa kendi işim mi?

>Uzun zamandır yazamadığımın farkındayım.. Bebeğimin doğum günü süper geçti..Güzel Güzel Fotoğraflar çekildik. Dah bilgisayara yüklemeye fırsat bile bulamadık.. Ardından stüdyo resmimiz de geldi ama onu aile içind ebile yayar yaymaz ocos'a çook fena nazar değdi hastalandı..

Dün ateşi çıktı bir indi bir çıktı.. Zor bir gündü evde kaldım.. Ama yine evdeki kadın sendromu yaşadık.. Oğlum hasta diye üzülüyorum. Eşim de hastalandı bugün. İş de yine bir külfet. Evd eiş yapayım diyorum ya farkettim ki, biraz zor bir konu çünkü oğlum tüm ilgiyi istiyor onunla ilgilenirken evde iş yapmak nasıl olacak bilemiyorum. Şu durumun ev versiyonu oluyor sanırım.. Kadın evde ben evde ben işle o çocukla ilgileniyor. Benim istediğim bu değil ki??
Kafamda dolaşıp duran tilkiler ocosla gecleri 8-10 kez uyandığımızda da kafamda oluyor.. Emerek uyuduğu için mi uyanıyor ben işe başladım da bana mı kzııyor bilmyorum. Dün bakıcımız bana böyle yapmıyor ben de yiyor vs deyip duruyordu..
alınmamak işten değil..
KAfamdaki işler arasında ithalat da var, baskı işi de, yada bir franchising işi alsam da yürütsem.. Ama sıfırdan kendi işni yapmak baskı imalat vs.. hem çok pahalı hem de çok zahmetli olacak gibi.. Ya ilk zamanlar parayı harcamayı düşünmeden alacaksın satamazsan elinde kalacak..
Bilmiyorum ithalat konusunda ise hiç fikrim yok. Çin'den alınacak güzel şeyler de buldum ama ithalatı nasıl olur bilemiyorum. Yollarda nasıl takip ederiz onu da bilemiyorum.Fikri olan beri gelsin ?
Nitekim kendime michael olaf sitesinden aldığım "Bringing out the brilliance in your infant" DVD'm ve montessori teaching booklets "0-3 age" booklet lerim yok. Parasını ödedim yaklasık 100 TL ancak post office e verildi mi kayboldu mu verilmedi mi bilemiyoruz. Michael Olaf company'e attığım mailler de cevapsız. Dolandırıldım gibime geliyor. Sakın ola siz oradan almayın!
Reklam

>Çin’den italat mı, Franchising mi yoksa kendi işim mi?” için bir yanıt

  1. Bakıcılarımız ne yazık ki çocuk gelişimi konusunda da, anne psikolojisi konusunda da çok bilinçsizler. Elbette bebek onun yanında itiraz etmeyip, senin yanında edecek. Çünkü sen annesisin, sana güveni tam ve senin yanında nazlanma hakkı olduğunu biliyor. Ben evdeyim, bakıcımız da var. Öğlen yemeklerinde de, öğlen uykusunda da ben ortadan kayboluyorum; yoksa binbir naz niyaz yemiyor, uyumuyor, düzeni şaşıyor. Ama ben arka odadayken hiçbir sorun yaşamıyoruz. Yani bebeğin anneye nazlanması bir sorun değil, tam tersi anne bebek arasındaki ilişkinin yolunda oludğuna dair bir işaret.

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.