BEN de MEMURUM! BEN DE DAHA FAZLA ÜCRETSİZ İZİN İSTİYORUM! Gözyaşına son!

Memurlara yönelik çıkan 24 ay ücretsiz izin hakkından özel sektör çalışanı olarak ben de yararlanmak istiyorum. 4 senedir aynnı şirkette çalışıyorum. Tamam ücretsiz izin şirkette kimseye verilmezken bana verildi, herkes askere gönderseydin diye dalga geçti döndüğümde. Ama işin iç yüzü öyle değil ki..Ancak emekleme/yürüme noktasına gelebildik o kadar.. Hala deli gibi birbirimize ihtiyacımız var. Devletteki memur anne de biz değil miyiz? Onların hakkı benim de hakkım! Bu eşitsiz düzenleme için bir işlem yapmak istiyorum. 

Bugün izin istesem işten atılırım herhalde, üstüne üstük ayda 1 full haftasonnu cumt. pazar işe gelme zorunluluğu da var..
Yani özel sektörde işler biraz farklı, çalıştığımız sanayi da ağır sanayi, kimyasallı.. Ee bebeğim emmek istiyor ama ben işten gelemedğimde sönüyor kalıyoruz..
Süt vermek madem 2 yaşına kadar devlet tarafından destekleniyor, süt falan dağıtılıyor ya.. Eee annesi işteyken bebeğim pek de süt alamıyor.. Nasıl olacak süt izni 1 yaşına kadarken? Annesine verilen ücretsiz izin de sadece 6 ayken?
Tamam işe dönmek isteyen dönsün, kimsini ev sarmıyor, ama kalmak isteyene de izin olsaun, parası da kalsın. Biz zaten kariyerde otomatik geri kalıyoruz, hamilelik, doğum, bebek derken.. Ama herkesin eşi var, herkesin çocuğu var değil mi? Sadece devlette çalışanların değil? 
Destek bekliyorum!!
Bize bir yardım eli!!
Lütfen konuyu yayalım
Esra K. Coşkun
Reklam