Global Blog Dili Nasıl olmalı?

Bir süredir, hangi dilde yazacağıma karar veremiyorum.

Postlarımın hem yerli hem yabancı okuyucular tarafından rahatlıkla okunabilmesini istiyorum. O yüzden bazı yazılarımı ingilizce yazmaya çalıştım.
Ancak o da içime sinmiyor.
Takip ettiğim blogların çoğu ingilizce, dış kaynaklı bloglar. Hoş konular da var. Paylaşmak istiyorum. Dil ne olursa olsun.
Sizin tavsiyeniz nedir? Siz nasıl yapıyorsunuz?
Google translate:
For some time, I can not decide which language I should write in my blog.
I want My posts to be read easily by both domestic and foreign readers. So I tried to write some of my writings in English. I didn't enjoy it very much, inside, however.

Many blogs I follow are in English, foreign-source blogs. Interesting topics there. I would like to share. Regardless of language.
What is your advice? How are you managing/doing?

Reklam

Global Blog Dili Nasıl olmalı?” için bir yanıt

  1. Ben şöyle düşünüyorum: Hakkari'nin bir köyünden bir genç kız gittiği halıcılık kursunu, köyündeki hayvanların sağlık durumlarını filan yazsa onu okur muydum? Belki merakımı giderene kadar 1-2 kere ama sonra okumaktan sıkılırdım sanıyorum, çünkü ortak mekanımız yok.Aynı şekilde Amerikalı ya da Avrupalı yazarların da beni ancak 1-2 defa okuyacaklarını, sürekli takip etmeyi ise istemeyeceklerini düşünüyorum.A, belki yemek sayfası hazırlıyor olsaydım yabancı dilde yazmayı denerdim, çünkü yabancılar bizim yemek tariflerine çok meraklılar. Mesela Amerikalı blogger anneleri okurken fark ettim ki kurubaklagil yemeği pişirmeyi bilmiyorlar ve hatta cesaret edemiyorlar.Ama şimdi ben annelik duygularımdan ya da Londra seyahatimden bahsetmişim. Kim ilgilenir ki?Benim fikrim tabii bu. Belki yabancı dilde yazsam ilgilenen çok çıkar. Kim bilir, belli olmaz…

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.