Yurtdışına E-ticaret..

E ticaret ile oldukça ilgileniyorum malum. İçimi kıpır kıpır yapıyor düşünceler.. Sabah akşam aklımda ticaret.

Ben ticaret hayatıma Isparta lojmanlarında bahçedeki çiçekleri demet yapıp yandaki SSK hastanesine gidenlere sattığım ilk gün 1986 da başladım. 50 kuruştu yanlış hatırlamıyorsam, müşterim ancak o kadar vermişti bana. Bir de sakal yapacaksın bunu demişti. Bana sakalın ne olduğunu da öğretmişti tellerin ardından(lojman çitleri)
Bahçıvanlar ve bekçiler babama bağlı olduğundan herşeyi yumurtlarlardı, sağolsun topal Zeki bahçıvan ve diğerleri..Babam da kızmıştı, niye gelip benden para istemiyorsun kızım diye.. Babam makina mühendisiydi, devlette memur olarak çalıştı, hala özel sektörde çalışıyor.. E mecburen..
Ben ise hep kendi işimi yapmak istedim, hala da istiyorum. Ben de özel şirketteyim, işim de fena değil işte ama ticareti yapmak istiyorum işte.
Sürekli karıştırıyorum, interneti, havayı kokluyorum, doğru an, yer, ürün nerede.. Gelişmeden duramam çünkü ben, tatminsiz diyen de olabilir ancak sürekli devinim sürekli gelişim olmadan ölmüşüm gibi geliyor..
 itkib, immib, igeme,dış ticaret müsteşarlığı üzerinden, e-ticaret mage-ticaret derneği vs. geziyorum. Mesleğimle ilgili, ilgisiz e-ticarette dünya çapında global neler olabilir diye..
Size bütün linkleri yukarıda saydım, bunlar yereller.. Bir de yurtdışından takip ettiklerim var.. Bakalım, kafamda birşeyler canlanmaya başladı mı anlatırım hayırlısı..
Reklam