Doğal “nude” Makyaj..

“Nude” Makyaj

Pudra makyajınızı tamamlayacak, cildinizin mat ve kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Estetik olması için hafif ve ince uygulayınız. Cilt renginize göre cilde şeffaf görüntü veren pudra seçmelisiniz.Allık yüz hatlarınızı değiştirme özelliği taşımaktadır. Dolayısıyla uygularken çok dikkatli olmalısınız. Daha taze görünümlü bir cilt için önce gülümseyiniz ve fırçanızı çembersel bir biçimde yanaklarınıza yukarı doğru devam edicek şekilde sürünüz. Zemine hafif bronzlaştırıcı bir ton uygulamanız elmacık kemiklerinizi belirginleştiricektir.

Siyah rimel yerine kahverengi rimel doğal görünümünüzü artıracaktır. Rimelin çok fazla uygulanmamasına dikkat ediniz. Kirpiklerinizin uçlarına daha yoğun köklerine ise daha hafif uygulamanız gözlerinizi daha güzel gösterecektir.. Alt kirpikleriniz için renksiz rimeli tavsiye ediyoruz.

Dudaklarınızın pul pul görünmemesi için dudak nemlendiricisi kullanmalısınız. Doğal görünümlü makyajınızı dudak kremiyle tamamlayabilirsiniz ama illa da ruj sürmek istiyorsanız daha çok kum rengi tonlarını tercih etmelisiniz. Hatta dudaklarınızın kalın görünmesini istiyorsanız dudak parlatıcısını da tercih edebilirisniz.

Doğal görünümlü makyajda doğal renkli göz makyajı uygulanmalıdır. Mesela bazı tenlere kahverengi gölgeli pembe tonu, açık şeftali tonu hatta açık mavi ve açık gri tonu oldukça doğal duracaktır. Göz makyajınızın bozulmasını engelleyecek özel ürünler kullanmanızı öneririz.

2011 yılının her mevsiminde en trendy makyaj çeşitleri arasında yer alan doğal görünümlü makyaj, özgüveni artırıcı olmasının yanında pratik ve esnek oluşundan ötürü stil sahibi bayanlar ve modacılar tarafından tercih ediliyor.


Doğal görünümlü makyajın kolay yapıldığı düşünülse de, o kadar da kolay olmadığını vurgulamalıyız. Pürüzsüz ve berrak bir cilde ulaşmak ve cilde şeffaflık kazandırmak bu makyajın en önemli özelliğidir.. Unutmayın doğal görünüme ulaşmak, cildinizin lekelerini kapamak ve şeffaf görüntüsünü sağlamak için yapılan makyajda; tende kalın bir tabaka oluştuğu takdirde tam tersine doğal görünümden uzaklaşılır. Çünkü doğal görünümlü makyaj yapmak daha az makyaj yapmak anlamına gelmez. Renklere ve ürünlere daha çok dikkat etmemiz gerekir.

..

Moda Şovlarında “Nude” Makyaj…

Giorgio Armani ve Stella Mccartney’in defilelerinde doğal görünümlü makyajı tercih eden modacılardan. Özellikle Stella Mccartney’in yapılan makyajlarda çok hafif bir allık ve minimum sürülen rimelin dışında hiç bir ürün kullanmayı tercih etmediğini söyleyebiliriz. Fakat her iki ünlü modacı da 2011 sonbahar koleksiyonunu tanıttıkları defilelerinde doğal görünümlü makyajı tercih etselerde, sizlerinde kolaylıkla uygulayabileceğiniz gözlere sürülen siyah ve ıslak bir rimel ve eyeliner ile fark yaratabilmişler. Bu da bize makyajda en ufak bir dokunuşun nedenli büyük farklılıklar yarattığını gösteriyor.
Kaynak: BrandmailliveReklam