ERG Eğitim Reformu Girişimi ‘ni duymuşmuydunuz?

ERG Eğitim Reformu Girişimi 'ni duymuşmuydunuz? Ben eğitim reformuna olan ilgim nedeniyle yakın zamanda duydum.

2003 yılında Sabancı Üniversitesi bünyesinde kurulan ve eğitim reformu politikalarını etkilemek üzere farklı paydaşları bir araya getirerek katılımcı ve yenilikçi bir fikir üretim süreci oluşturmayı amaçlayan Eğitim Reformu Girişimi (ERG) “herkes için kaliteli eğitim” hedefi doğrultusunda araştırma, savunu ve eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Eğitim politikası alanındaki izleme, araştırma ve savunu çalışmalarının içinde ERG, okullar açılırken ve Meclis’in açılmasına sayılı günler kala, milletvekillerine dosya şeklinde bir mektup göndererek eğitim sistemimizin öncelikle ele alınması gereken sorunlarını listeledi.

ERG ayrıca, her il için özel olarak hazırladığı il eğitim göstergeleri kartlarını da milletvekillerine gönderecek. İllerinde eğitime katılım, okulu terk, öğretmenler, derslik ve bilgisayar başına düşen öğrenci, sınıf tekrarı gibi birçok gösterge ve veriyi bölge ve Türkiye ortalamasıyla karşılaştırmalı olarak sunan bu belgeler, milletvekillerinin sık sık başvuracağı bir kaynak olacak.

Ben incelediğimde oldukça ilginç verilerle karşılaştım. İlgisini çekenler için paylaşmak istedim.

İlinizdeki eğitimin durumunu inceleyebileceğiniz link burada:

Reklam