Global Girişimcilik Haftası Heycanı Başlıyor!

Global Girişimcilik Haftası her yıl Kasım ayının 3. haftasında tüm dünyada 105 ülkede kutlanıyor.

TOBB himayesinde; TOBB Genç ve Kadın Girişimciler Kurulları, Endeavor ve MIT EF Turkey tarafından 14-20 Kasım 2011 tarihlerinde ortaklaşa düzenlenen Global Girişimcilik Haftası çalışmaları kapsamında Paydaş Toplantısı 19 Eylül’de gerçekleşti.TOBB himayesinde; TOBB Genç ve Kadın Girişimciler Kurulları, Endeavor ve MIT Enterprise Forum of Turkey eş evsahipliği ile düzenlenen Global Girişimcilik Haftası her yıl Kasım ayının 3. haftasında tüm dünyada 105 ülkede kutlanıyor. Global Girişimcilik Haftası yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle gençleri; yenilikçilik potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmeye teşvik ediyor.

Türkiye’deki girişimcilikle ilgili tüm paydaşları örgütleyerek gençlere ve çevrelerine girişimcilikle ilgili farkındalık ve beceriler kazandırmayı misyon eden Global Girişimcilik Haftası’nda, paydaşların dayanışma gücüyle çarpan etkisi yaratmak, girişimcilik kültürünü içselleştirerek politikasını şekillendirmek ve Türkiye’nin önümüzdeki 10 yılda dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer almasını sağlaması vizyonuyla çeşitli etkinlikler ve programlar düzenleniyor.
14-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek tüm etkinliklerde görev alacak ve destek verecek tüm Paydaşlarla yapılan ve 35 kurumdan 60 kişinin katıldığı toplantıda 2010 Global Girişimcilik Haftası’na bir bakış yapıldıktan sonra, 2011 ajandası üzerinde tartışılarak, daha fazla neler yapılabileceği üzerinde tartışıldı. Bu toplantıda tüm paydaşlar, Global Girişimcilik Haftası’nda gerçekleştirmeyi hedefledikleri projeleri anlattı vebu haftaya nasıl destek verecekleri hakkında görüşlerini paylaştı.
Global Girişimcilik Haftası kapsamında aynı hafta İstanbul’da düzenlenecek Girişimcilik Forumu ve hafta öncesi açılması hedeflenen Girişimcilik Platformu’nun da detaylarının konuşulduğu Paydaş toplantısı sonrasında TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üyesi ve Global Girişimcilik Haftası sözcü liderlerinden Gülden Yılmaz “Bu sene 3.’sünü düzenlediğimiz Girişimcilik Haftası’nda çok daha geniş kitlelere ulaşarak Girişimcilik ruhunu tüm ülkeye yaymak istiyoruz. Bu sebeple paydaşlarımızın bu haftaya verecekleri destek çok önemli. Bugün yaptığımız toplantıda bu sene ki Global Girişimcilik Haftası’nın geçen sene ki başarılarının da çok daha üstüne çıkacağı mesajını verdi bizlere” dedi.
2010′da düzenlenen Global Girişimcilik Haftası’nda 38 ilde, 206 paydaş, 254 fikir önderinin desteği ile 18,768 katılımcının katıldığı 178 etkinlik düzenlenmişti.
Kaynak: Sabah

Reklam