Yeşil %100 Doğada Bozunur bir Çamaşır/Bulaşık Deterjanı Alırmıydınız?

Hayatımda yeni bir döneme giriyorum. Tamamen yeşil çevreci ürün kullanmaya başlıyorum. Kimya Mühendisiyim ama doğduğumdan beri (saç boyam) hariç tam bir çevreciyim. Doğayı seviyourm. doğal ortamda yaşamayı seviyorum. Yeşil'i seviyorum. Bu döngü büyüdükçe daha da arttı, çeşitlendi. Norveç'te yaşadığım sene (yıl 2000) doğanın ne olduğunu nasıl korunduğunu gördüm. Gel gör ki canım ülkemde yeşile biz hoyrat davranıyoruz. Norveçlilerin heryeri yeşil daha da korumaya çalışıyorlar biz ise yakıp yok ediyoruz elimizde olan yok denecek kadar azken. Bu duruma bir dur demek gerekiyor da nasıl?

Üniversite'ye girdiğimde genel olarak oldukça çevreci hocalardan geri dönüşüm ve doğayı koruma derslerine ilgi duydum. Sonra önce geri dönüşümcü kağıtçı oldum. Oradan polimer masterımı takip edip Lastiğe geldim. Ama burada Çevremizi nasıl yokeetiğimizi İzmit'te yaşadığım bu günlerde daha da farkettim. Ben ne yapabilirim? Hatta her birimiz bireysel olarak ne yapabiliriz?
Ararken çok çevreci bir madde buldum. Sabun Ağacı'ndan yetişen bitki! Bu bitkiyi türeterek %100 Doğal temizlik deterjanı (makinede müthiş sonuçlar) aldım. Bulaşık Makinesi için pratik deterjan. Hatta şampuan sabun vs. Herşeyin ilkini ürettim. Hepsi deneme amaçlı. Ama görseniz benim dolaşık saçlarımı bu şampuan resmen açtı! Pasparlak oldu bir de, hem de çevreci… Harika bir duygu evimden çıkan atık suda "DOĞA" var… Çok mutluyum. Çevremi kirletmiyorum. Makineler de fokur fokur çalışıyor!Daha ne isteyeyim..
Parlak saçlarımı gören bakımına düşkün kocam da hemen atladı, benim şampuanımı kullanmaya başladı. Saçlarım hem parlak hem yumuşak diye sabah bana hava atıyor..:) (Ben onun kullanmasını pek istemiyorum tabi!!!)
Bu ürünü yüksek miktarlarda üretebilirsem, diğer çevreyi düşünen arkadaşlara sunmayı düşünüyorum… Hem de muadil ürünlerden çok ucuza!! Benim gibi DOĞA DOSTU TEMİZLİK SEVERLERE!
Ne dersiniz?
Reklam

Yeşil %100 Doğada Bozunur bir Çamaşır/Bulaşık Deterjanı Alırmıydınız?” için bir yanıt

  1. Sabun ağacından yapılan çamaşır deterjanı kullanıyorum zaten ama bulaşık deterjanı ve şampuan süper fikir. Bence işe yarar. Eğer fazla üretmeyi başarırsan ilk alıcın benim, haberim olsun 🙂

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.