KASIM’DA KOSGEB YURTDIŞI İŞ GEZİSİ DESTEĞİ’NDEN YARARLANARAK İTALYA’DA “Ecomondo Uluslararası Malzeme ve Enerji Geri Dönüşümü ve Sürdürülebilir Kalkınma Ticaret Fuarı” FIRSATI

9-12 Kasım 2011 tarihleri arasında İtalya’nın Rimini şehrinde gerçekleştirilecek olan Ecomondo Uluslararası Malzeme ve Enerji Geri Dönüşümü ve Sürdürülebilir Kalkınma Ticaret Fuarı kapsamında;

· Atık çevrimi,
· Su çevrimi ve hava kalitesi,
· Atıktan enerjiye,
· Yenilenebilir enerji,
· Binalarda enerji verimliliği,
· Biyoenerji,
· Geri dönüşüm,
alanında faaliyet gösteren alıcı ve tedarikçileri bir araya getirecektir.
ECOMONDO, İtalya’nın en büyük yeşil teknolojiler fuarı olmakla birlikte, inovasyon, temiz teknolojiler üzerine odaklanmış ve şehirleşme ile sosyal şartlara yeni bir yaklaşım getiren yeni ekonomik gelişme modellerinin tartışılacağı bir forum özelliğini de taşımaktadır. Fuar aynı zamanda ekolojik olarak sürdürülebilir malzemeler, geri dönüşüm için enerji verimliliği ve atık bertarafçılar için önemli bir bilgi kaynağı niteliğine de sahiptir.
Fuar kapsamında 10-11 Kasım 2011 tarihleri arasında b2fair Firmalar arası İkili Görüşmeler Etkinliği düzenlenecektir.2010 yılında b2fair’e 325 firma katılmış ve 785 görüşme gerçekleştirmiştir.
Etkinliğe ilişkin detaylı bilgiye http://www.b2match.eu/ecomondo2011 adresinde yer alan ECOMONDO 2011 bölümünde ulaşmak mümkündür. İlgilenen firmalarımız aynı web sitesinden kayıt yaptırabilir, etkinliğe kayıt yaptıran firmaları takip edebilir ve görüşmek istedikleri firmalarla randevu talebinde bulunabilirler.
Firmalarımızın kayıt yaptırmak ve görüşme talebinde bulunmak için izleyebilecekleri yol aşağıda belirtilmektedir:
http://www.b2match.eu/ecomondo2011 web sitesindeyer alan Ecomondo 2011bölümünden;
· Kayıt için: Register kısmına firma bilgilerini girmeleri gerekmektedir.(Son Tarih 18 Ekim )
Etkinliğimize katılım ücretsizdir. Katılımcılara ayrıca ECOMONDO fuarına giriş bileti ile arzu edildiği takdirde çeviri hizmeti de sunulacaktır.
Kayıt sırasında sayfa sonunda “Please select your local support offıce” için ” Istanbul Chamber Of Industry” yi seçmeniz gerekmektedir.
Önemli Not:
Yeterli katılımın sağlanması halinde, fuara ziyaretçi olarak giden ve ikili görüşmelere katılan KOBİ’lerin KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi Desteğinden faydalanabilmeleri için başvuru yapılacaktır.Başvurunun yapılabilmesi için, firmalardan katılım teyidinin mümkün olduğu kadar erken alınabilmesi gerekmektedir.

Reklam