M.I.T Enterprise Forum Turkey ve Toyota işbirliği ile düzenlenen “İş Planı Yarışması”nın ikincisi başladı!

Massachusetts Institute of Technology (M.I.T) öncülüğünde kurulan M.I.T Enterprise Forum Turkey ve Toyota işbirliği ile düzenlenen “İş Planı Yarışması”nın ikincisi başladı. İş fikirleri olduğu halde, gerekli sermayeye sahip olmayan girişimcileri destekleyen yarışmasonucunda ilk 9′a kalan tüm finalist ekiplerin şirket kuruluş giderleri karşılanacak.

Ayrıca jüri değerlendirmesi sonucunda birinci olacak ekip 50 bin dolar, ikinci 15 bin dolar ve üçüncü 5 bin dolar ile ödüllendirilecek. Yarışmada finale kalan 9 ekipten biri ise Turkcell Telekom kategori ödülünün sahibi olacak. Toyota Türkiye Pazarlama Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, yenilikçi fikirlerin ortaya konması kadar planlamanın da doğru yapılarak hayata geçirilmesinin büyük önem taşıdığını söyledi. Bozkurt, geçen yılki katılımdan aldıkları güç ve cesaret ile Türkiye İş Planı Yarışması’nın ikincisine start verdiklerini dile getirerek, “Bu yarışmadan global anlamda talep gören yerli markalar çıkaracağımıza olan inancımız devam ediyor. Yenilikçi fikirlere sahip olduğu halde, gerekli sermaye ve öğretiye sahip olmayan girişimci ruhları destekleyen M.I.T Enterprise Forum’un Türkiye’ye kazandırılması yerinde ve isabetli bir girişim. 


Bu yıl daha fazla katılım olacağını umuyorum.” dedi. Bozkurt, İş Planı Yarışması’ndan uluslararası bir marka oluşturulacağını ve bu 
markanın ülke ekonomisine her yönden çok katkısının olacağını belirtti.

M.I.T Enterprise Forum Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Gülsün Kiper de genç girişimcilere fırsat veren ve destekleyen yarışmanın ülke adına büyük önem taşıdığına dikkat çekerek “50K BPC isimli iş planı yarışması girişimcilere, iş fikirlerini Türkiye’den çıkacak global 

markalara dönüştürmek için gereken iş geliştirme ve ilham gücünü sağlamak için tasarlanmıştır. Geçtiğimiz yıl 3 bin 202 başvuru olmuştu, ülkemizde girişimci gücü arttıkça bu sayının da artacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.
Kaynak: ZamanReklam