Solunum sıkıntısı mı, Alerji mi, Astım mı ?Doğa mı?

Ocos doğduğunda solunum sıkıntısı ile doüdu. Benim doğum öncesi aklımda olan ama doğum sonrası birkaç kez denememe rağmen cesaretimi toplayıp sonuçlandıramadığım bir doğum hikayem yazım var. Doğumama olmamasının sebebi biraz da o sı heme öncesi ve sonrasını yazamamamın nedeni biraz da benim bu sıkıntıyı hala atamamış olmam..

Su bitti dediler, iğne olduktan sonra bekleme mi dediler,hamileyken bulunduğum çalıştığım karbon karası lastik pis en düstri ortamı dediler..
Dediler de dediler.. Kader de olabilir. Bu şehirde çok bebeğin başına geliyor? Endüstri şehrindeyiz vs. vs…

Etkiler mi? Kime sormalı? Oğlum yarın 20 aylık oluyor. Emzirmeyi 2 gündür kestik. Bağışıklık için herşeyi yaptık.. Son 1 aydır, bayram dönüşünden beri hasta. Önce ezle oldu, hafif hafif ateşi çıktı indi, derjen burnu tıkandı, açamadık, burnu tıkalıyken yemek yemiyordu ilaçları da zor içti. Aşılar oldu. Tam geçti derken yeniledi. Bronşitmiş, kronik bornşit oldu. Babası da olurmuş..Her çocuk olur dediler. Halıları kaldır, birşeye alerjisi var dediler. HEp aynı durum bir bilinmezlik karşısında zavallı gibi koşuyorum kim ne derse.. Yine dün geçti derkenn bugün yineledi.Halıları sermiştik, dün dışarı çımıştık. Astım için olan ilaçlar bitmişti..
Hangisi??

Bu arada araştırmalarım sonunda bebek cildi dostu soapnut ile taıştım ve bundan endi deterjanımı üretmeye başladım. Tüm çamaşırları, bulaşılarımı bu förmülasyonla yıkamaya başladım. Alerji evimizden uzak olsun, diğer etmenleri de ben sileceğim.

Bu ürünün raf ömrü üzerinde çalışıyorum organik olduğudan saklamak biraz zor. Hiç olmazsa konserve yapacağım. Size içime sinen bu deterjanı sağlayacağım.Yurtdışındai çocukları yaşadığı o güzel doğa ortamıın temizliğin bizde de olması için siz de doğayı sevin koruyun
Çocuklarımız için..

www.sabunagaci.com

Reklam