HAM SABUN CEVIZI ile NASIL PRATIK TEMIZLIK YAPABILIRIM?

Simdi buradan sabun cevizi alinca ne yapacağız?
Sabun tanecikleri elinize gectiginde, alıp isterseniz direk olarak makinede kullanabilirsiniz. Yalniz makinede direk kullanacaksaniz, çıplak halde makineye girmiyorlar. Ya bir temiz çorap içine ya da kese içinde makineye atmanizi öneririz. Bu keseler tam  3 kere sabununu kaybetmeden kullanılabiliyor. Mucize gibi.
5 adet tam dolu bir makineye atılıyor. Yumuşatıcıya gerek yok! Bu sabunu makinenize çamaşır gibi koyuyorsunuz. Ve yıkama sonunda, kokudan uzak, parfümsüz, alerji yapmayani tahriş etmeyen,tertemiz ve Organik Çamaşırlarınızı asıyorsunuz!!!
Ikinci ve benim tercih ettiğim yontem ise,
Bu sabun taneciklerini kaynatarak suyunu (bir çeşit meyve çayını) oluşturmak. Bu suyu her tür temizlik için kullanabilirsiniz.!
Şu anda evde,
  • Bulaşık Makinesi Deterjanı
  • Çamaşır Makinesi Deterjanı
  • Cam, Ayna, Gümüşlük, Gümüş ve Yüzüklerin kendisi! ni temizlemede
  • Bulaşık Deterjan,sıvı sabunı vs. olarak kullanıyorum!
Bunun yanında, şampuan olarak da kullandım. Biraz akışkan olduğundan sadece Krem yerine kullandım. Yani Çıkmadan önce saçımdan akıttım. O kadar yumuşak ve gür ve kolay taranır yaptı ki saçlarımı sormayın! Yalnız burada dikkate tmeniz gereken gözünüze kaçırmamak yoksa sağlam yakıyor:)
Öncelikle asıl kullanım yerim, bebeğimin çamaşırları ve hassas cilde sahip olan ben ve eşimin çamaşırlarını yıkamak için ÇAMAŞIR MAKINEsi Deterjanı olarak kullandım.
Sabun ağacı sabun Cevizi kabuklar şeklinde sunulmaktadır. İçerisindeki ağır tohum fındık özel olarak çıkarılarak satılmaktadır. Çünkü bu tohum temizliği etkilemediği gibi, ıslak olarak çamaşırla temas içine girerse siyah iz bırakabilir. Sabun cevizinden 8-10 adet alarak 6 bardak (1,5 L) su içinde kaynatıyorsunuz. Su kaynamaya başlamışken atarsanız daha güzel sonuçlar elde ediliyor. Yaklaşık 30 dk. kaynıyor.. Su 4 bardağa düştüğünde sonlandırabilrisiniz. 2 Bardak daha ekleyerek, süzüp bir kenara alınız. Süzüntü sonrası kalan kabuk 2 kez daha tekrar aynı işlem uygulanarak kaynatılıp elde ettiğniz sıvıya ilave edilebilir.
Elinizde 3L (2 kez kaynamış oldugunu sayalım) bir sabun sıvısı var şimdi. Bunu direk makineniz su alırken yıkama başına yaklaşık 50-60 ml ilave ederek tertemiz çamaşırlara ve diğer tüm yararlara kavuşursunuz!
Bu doğal bir ürün olduğundan açıkta beklerse daha çabuk bozulacağından mümkünse kullanmadığınız buzdolabında bekletin.
Yada içerisini biraz sirke/limontuzu koyarsanız doğal bir koruma elde edersiniz.
Sorularınız varsa Lütfen Temasa geçin.
UYARI : Bu sıvıyı çay olarak içmeyin!

Visit my site EKC at http://www.sabunagaci.com/

http://www.tweetadder.com/idevaffiliate/idevaffiliate.php?id=11286

Reklam

HAM SABUN CEVIZI ile NASIL PRATIK TEMIZLIK YAPABILIRIM?’ için 4 yanıt

  1. merhaba, sabunağacı hakkındaki yazılarınızı ilgiyle okudum ve çok umutlandım. bu güzel bilgilere ulaşma imkanı sağladığınız için öncelikle çok mutlu olduğumu belirtmek ve size teşekkür etmek isterim. her türlü temizlikte büyük bir heyecanla denemeye başlayacağım. bu anlamda henüz yeni satın almış olduğum kimyasal ürünlerden de iadelerde bulunacağım. merak ettiğim bir şey var: bulaşık makinasında kullanırken, ayrıca parlatıcı ya da tuz ilavesine ihtiyacımız oluyor mu? yani satın aldığım tuz ve parlatıcıların yerine başka bir şey koyabiliyor muyuz? sanki parlatıcı yerine sirke, tuz yerine de kaya tuzu koymak gibi öneriler duymuştum, ama doğrulukları ve miktarları konusunda net bir bilgim yok. teşekkürler.

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.