SABUN CEVIZI ile NASIL BULAŞIK MAKINESI DETERJANI YAPARIM?

Sitemiz üzerinden PAYPAL Hesabınızla yada Havale ile Sabun Cevizini direkt olarak alabilirsiniz! Gelelim aldığımız Sabun Cevizi bitki kütlesini nasıl kullanacağımıza..

  1. İlk yöntem tabiki direkt kullanım olacaktır. Burada bir bez kesenin içine 4 adet sabun cevizini koyarak,bulaşık makinemizin kaşıklık kısmına ipinden bağlayarak direk yıkanmasını sağlayabilriiz. Bu şekilde 3-4 yıkamada halen aktifliğini koruyacaktır.
  2. Diğer yöntem ise yine sabun sıvısı hazırlayarak direk yada buz küpleri şeklinde olabilir
  • 8-10 adet sabun cevizini kaynayan suya atarak bir önceki yazımda tarif ettiğim şekilde Sabun Sıvısı yaptık.
  • 3 L lik bir sıvıyı öncelikle tezgah üzerinde soğumaya bırakıyoruz. Ben eğer Bulaşık Makinesinde kullanacaksam bu sıvıya bir miktar sirke ekliyoruz, 3-5 ml, tercihe göre değişir,burada ilaç ölçeklerini kullanabilirsiniz
  • Buzdolabının buzluk kısmındaki küp şeklindeki buz kaplarıma döküp donduruyorum.
  • Her bir makine dolusu bulaşık için, 1 küp atıp yıkıyorum.
  • Hem koruyucu eklememize gerek kalmıyor. Hem de bulaşıklarımız tertemiz oluyor, tabi yemyesil CEVRE yi de unutmayalım!

NOT1: Sirke tercihi beyaz yada renkli olabilir, miktarlar kişiye göre değişebilir,tercihinize kalmış.
NOT2:Bir tanecik kupcuk yeter mi diyorsanız, şaşırmayın evet yetiyor! Ekte fotograflarını ekliyorum.
Daha konsantre olsun diyorsanız, Ilk 1.5 L yi sadece bulaşık mak. için dondurun, kaynattığınız ikince kısım ile de çamaşır deterjanı yaparsınız!


ONEMLI NOT: Tüm bu işlemleri yaparken içilmesini ve diğer yiyeceklerle karışmasını engelleyiniz! Sonuçta sabun sindirimi zordur!:)

Reklam

SABUN CEVIZI ile NASIL BULAŞIK MAKINESI DETERJANI YAPARIM?” için bir yanıt

  1. merhaba, sabunağacı hakkındaki yazılarınızı ilgiyle okudum ve çok umutlandım. bu güzel bilgilere ulaşma imkanı sağladığınız için öncelikle çok mutlu olduğumu belirtmek ve size teşekkür etmek isterim. her türlü temizlikte büyük bir heyecanla denemeye başlayacağım. bu anlamda henüz yeni satın almış olduğum kimyasal ürünlerden de iadelerde bulunacağım. merak ettiğim bir şey var: bulaşık makinasında kullanırken, ayrıca parlatıcı ya da tuz ilavesine ihtiyacımız oluyor mu? yani satın aldığım tuz ve parlatıcıların yerine başka bir şey koyabiliyor muyuz? sanki parlatıcı yerine sirke, tuz yerine de kaya tuzu koymak gibi öneriler duymuştum, ama doğrulukları ve miktarları konusunda net bir bilgim yok. teşekkürler.

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.