TÜBİTAK, İngiltere’nin en önemli üniversiteleri arasında yer alan Warwick Üniversitesi ile Anlasma Imzaladi

TÜBİTAK, İngiltere'nin en önemli üniversiteleri arasında yer alan Warwick Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Warwick Üretim Grubu (WMG) ile işbirliği anlaşması imzalandı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün daveti üzerine Türkiye'ye gelen WMG Başkanı Prof. Lord Kumar Bhattacharyya, geçen hafta Ergün ve TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Kıvanç Dinçer ile toplantı yaptı.

İmzalanan işbirliği anlaşmasıyla, TÜBİTAK ile WMG arasında mutabakat sağlanan somut işbirliği alanları belirlendi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekli, WMG öncülüğünde bir 'Yenilik ve Teknoloji Merkezi' kurulması kararı alındı. Merkez, sanayiye yönelik yeniliklerin üretilmesi için çalışacak. Merkezde ayrıca, iş dünyasına yönelik akademik lisans ve yüksek lisans programları açılacak, rekabetçi yeteneklerin geliştirilmesi için yöneticilere yönelik özel eğitim programları düzenlenecek; sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda Türkiye'de ilk kez eşzamanlı ve modüler endüstriyel doktora programları açılacak.

Türkiye'nin 2023 vizyonu çerçevesinde teknolojik olarak mesafe almak istediği havacılık, sağlık, savunma sanayi, raylı taşıma, otomotiv sanayi, siber güvenlik gibi sektörlerde Ar-Ge faaliyetleri gerçekleştirilecek ve ilgili alanlarda teknoloji transfer çalışmaları yapılacak. Warwick Üretim Grubu, işbirliği yaptığı şirketlerle oluşturduğu teknoloji transferi üzerine yoğunlaşmış yenilik merkezlerini, dünyanın çeşitli yerlerinde faaliyete geçiriyor. 

Kaynak ZAMAN EKONOMİ SERVİSİ

Visit my site EKC at www.sabunagaci.com

http://www.tweetadder.com/idevaffiliate/idevaffiliate.php?id=11286

Reklam