GLOBAL GIRISIMCILIK HAFTASI GELIYOR!!

Dünya genelinde 123 ülkede her yıl Kasım ayının üçüncü haftasında kutlanan Global Girişimcilik Haftası yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle gençleri yenilikçilik potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmeye teşvik etmekdir. Global Girişimcilik Haftası bu yıl tüm dünyada 14-20 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenleniyor.

Global Girişimcilik Haftası‘nın temelleri ilk olarak 2006 yılında Enterprise UK tarafından atılmıştır. 2008 yılında Enterprise UK ve Kaufmann’ın ev sahipliğinde Global Girişimcilik Haftası, Endeavor’ın bulunduğu ülkeler de dahil olmak üzere 77 ülkeye yayıldı. Kısa bir sürede 104 ülkeye yayılan Global Girişimcilik Haftası kutlamaları  kapsamında 2010 yılında 37 bin 561 etkinlik düzenlenerek 7 milyon 252 bin gence ulaştı.

Türkiye’de 2009 yılından beri Global Girişimcilik Haftası’na TOBB himayesinde TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Endeavor eş ev sahipliği yapmaktadır. 2011 yılında haftanın ev sahiplerine MIT Enterprise Forum da dahil olmuştur. Her yıl sivil toplum örgütleri, üniversiteler, devlet kurumları, özel sektör ve medyanın yer aldığı 200’den fazla paydaş Global Girişimcilik Haftası boyunca tüm Türkiye genelinde yüzlerce etkinlik düzenlemektedir.

Etkinlikler kapsamında paneller, konferanslar, oturumlar, çalışma atölyeleri, fikir yarışmaları, eğitim programları, web buluşmaları ve vaka çalışmaları düzenleniyor. İstanbul Büyük Şehir Belediyesin de gerek duyuru gerek de mecra kullanımı ile 2010’dan beri büyük destek verdiği bu hafta kapsamında geçen sene 38 ilde, 206 paydaş, 254 fikir önderinin desteği ile 18,768 katılımcının katıldığı 178 etkinlik düzenlenmiştir.

2011 yılı için planlanan haftanın en büyük ve önemli etkinliği 17 Kasım’da Lütfü Kırdar Kongre Merkezinde düzenlenecek Büyük Girişimcilik Forumu olacak. Bu büyük etkinliğe destek olarak haftanın tüm paydaşları yerel ve ulusal diğer panel, eğitim, yarışma ve benzeri faaliyetler düzenleyecek. Ayrıca, bu hafta içerisinde fikir, start-up ve büyüme aşamasında olan girişimcilere yönelik girişimcilik ekosistemini şekillendirmek üzere önderlik yapan ana paydaşlarının duyuru, bilgi paylaşım ve yönlendirme ihtiyaçlarını en verimli şekilde karşılayan ortak ve bağımsız bir portalın başlangıcı yapılacak.

 

Detayli bilgi: http://www.globalgirisimcilikhaftasi.com/

Visit my site EKC at www.sabunagaci.com

http://www.tweetadder.com/idevaffiliate/idevaffiliate.php?id=11286

Reklam