Sabun Cevizi Sıvısı Banyo ve Parlak yüzeylerde Nasıl Temizler?

Sabun Cevizi sıvısı doğal diğer ürünlerin aksine iz bırakmadan temizliyor. Özellikle banyo yüzeylerinde örneğin zeytinyağı bazlı sabunları da doğal temizlik için denedim ancak lavabomda kalıntı bıraktı, bu ürünnlere göre sabun cevizi sentetik deterjanlarla yarışır seviyede hem de yeşilsever, kullanım sonrası oldukça tertemiz kalıntısız, pasparlak ve temiz yüzeyler elde ediliyor.

Ayna, cam ve banyo armatürlerinde pasparlak ve antibakteriyel temizlik için, 6 bardak suyla kaynattığınız sabun cevizine 3-4 damla sirke eklerseniz hedefi tam 12 den vurursunuz.

Buna ek olarak daha antibakteriyel bir ortam için tea tree, ökaliptus gibi esansiyel yağlardan 3-4 damla hem ortamı daha dezenfekte hale getirecek hem de hoş kokmasını sağlayacaktır.

Aşındırıcı malzemeli leke çıkarma için, lavabo, küvet ve tuvalet fayans temizliğinde, kaynatma sonrası kabukları rondodan geçirerek tel süzgeçte kabuklarını eledikten sonra, hazırladığınız sabun sıvısına ilave ederseniz, doğal aşındırıcılarınız fayanslarınızı sizin yerinize ovar.

Sağlıklı yeşil Günlere!

Sabun Agacı’ndan Esra

Reklam