Makina Mühendislik ve Yan sanayi Fuarı Katılımı için Devlet Desteği !

22-24 Mart 2012: İstanbul Sanayi Odası organizasyonunda Hindistan Makine Mühendislik ve Yan Sanayi Fuarı'na Katılım

22-24 Mart 2012 tarihlerinde Hindistan'ın Mumbai (Bombay) şehrinde Hindistan Ticaret ve Sanayi Bakanlığı ve Hindistan Mühendislik Sanayi Ticareti Geliştirme Konseyi (EEPC India) tarafından ilk kez Hindistan Makine, Mühendislik ve Yan Sanayi Fuarı (IESS) gerçekleştirilecektir. Hindistan'ın düzenleyeceği en büyük uluslararası makine ve yan sanayi fuarı olacak IESS, Türk makine ve yan sanayisinin ülke ve bölgede tanıtılması açısından yararlı olacaktır.

Fuara Kanada, Avrupa Birliği, Ortadoğu ve Güney Asya ülkelerinden katılım beklenmektedir. Alım heyetlerinin de davet edilmesinin planlandığı fuarda Türk katılımcılara yönelik ayrıca ikili görüşmeler etkinliği de gerçekleştirilecektir.

Fuarda yer alacak sektörler aşağıda sunulmaktadır:

Fabrika otomasyonu: endüstriyel otomasyon, süreç otomasyonu, yazılım, sistemleri, metal işleme makinaları, hareket kontrol sistemleri, montaj sistemleri ve donanımları, otomatik depolama sistemleri, sensör, vb.

Teknoloji: Kağıt, çimento, kimyasal, tekstil, gıda işleme, ilaç, ambalaj ve iklimlendirme makinaları

Temiz teknolojiler (CleanTech): Su, yeşil binalar, geri dönüşüm, emisyon, enerji (dağıtım,depolama), güneş, rüzgar, jeotermal, vb.

İnovasyon: Uzay, nano-teknoloji, teknopark, mikro-biyoloji

Endüstriyel tedarik: Otomotiv yan sanayi, tarım, döküm & kalıp, elektrikli ürünler, hidrolik&Pnömatik, makine parçaları, kompresör, vb.

Global tedarik: Ağır sanayi ekipmanları, savunma, telekom, demiryolu, güç santrali ekipmanları

Hindistan, 1.2 milyarlık nüfusu ve 370 milyar Dolarlık ithalatı ile önemli ve gelişen bir pazar konumundadır. Türkiye'nin 2010,2011 ve 2012 yılları için hedef ülkeler listesine aldığı Hindistan, gelişmekte olan sanayileşme sürecinde önemli miktarda makine ithalatı yapmaktatoplam ithalatının %17'sinden fazlasını makine ithalatıoluşturmaktadır. Yapılan araştırmalar, Hindistan'ın ithal ettiği ürünlerle ülkemizin ihraç ettiği ürünlerin büyük ölçüde örtüştüğünü göstermektedir. Bununla birlikte Türk ürünleri Hindistan pazarında yeterli pazar payına sahip değildir.

Hindistan'da gerçekleştirilecek fuarlara bireysel katılımlar %70 oranında devlet desteğinden yararlanmaktadır.Katılımcıların söz konusu destekten yararlanabilmeleri için Odamız gerekli girişimlerde bulunacaktır. Fuara, Odamız da bir stand ile katılacak, ülkemizin ve sanayimizin tanıtımı yapılacak ve fuara katılacak üyelerimize destek olunacaktır.

Söz konusu fuara katılmak isteyen firmalarımızın aşağıdaki formu 4 Aralık 2011 Salı günü mesai bitimine kadar 0212 2935565 no'lu faksa ya da earslan@iso.org.tr adresine göndermeleri rica olunur. Söz konusu form ön talep toplama niteliğinde olup maliyete ilişkin detaylar katılımcılarla ayrıca paylaşılacaktır.

Firma Adı:

İlgili Kişi:

Telefon:

Faks:

E-posta:

Stand m2

Detaylı bilgi için:

Ezgi Arslan

AB ve Dış Ekonomik İlişkiler Şubesi

Tel: 0212 252 29 00 Dahili 171

Faks: 0212 293 55 65

e-posta: earslan@iso.org.tr

Visit my site EKC at www.sabunagaci.com

http://www.tweetadder.com/idevaffiliate/idevaffiliate.php?id=11286

Reklam