Bilim Merkezi Kış Bilim Okulu Başladı Bile!

Bilim Merkezi’nde 7-13 yaş arası çocuklara yönelik olarak düzenlenen Kış Bilim Okulu programı bu sene 23 Ocak-3 Şubat 2012 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Haftalık ya da iki haftalık olarak seçebileceğiniz, haftaiçi her gün 10:00-17:00 saatleri arasında devam edecek olan programda çocuklar bilim ve sanat alanında pek çok uygulamalı atölye ve geziye katılma imkanı bulacaklar.

Hazırlanan program dahilinde eğitmenler tarafından Bilim&Drama, Matematik, Nanoteknoloji, Uzay, Enerji, Elektronik, Kimya, Bilim-İllüzyon, Denizlerde Yaşam, Vücudumuz,  Tarih, Origami, Kil, Uzay, Dinozor ve Fosil, Küresel Isınma gibi pek çok atölye düzenlenmektedir. Ayrıca Acıbadem Fulya Hastanesi’nin desteğiyle Sağlık Atölyesi; Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri ile de İlkyardım Atölyesi düzenlenmektedir. Bunların yanı sıra atölye çalışmalarını desteklemeye yönelik Topkapı Sarayı, Arkeoloji Müzesi, İstanbul Modern, Atatürk Arboretumu, Genetik Laboratuarı, Rahmi Koç Müzesi Keşif Küresi gibi pek çok gezi de zengin program içeriğinde yer almaktadır. Atölye saatleri arasında da Deprem&Yangın Afete Hazırlık Eğitimi, Belgesel ve Film Gösterimleri, Deney Gösterileri, Zeka Oyunları, Tiyatro Gösterileri gibi etkinliklere yer verilmektedir.

Öğrencilerin birçok farklı alanda etkinlik gösterebilmesine olanak sağlayan Bilim Okulu eğitimi sonrasında, çocuklarının ilgi alanlarını keşfetmeye yardımcı olabilmek adına anne-babalar, ‘İlgi ve Beceri Durumu Karnesi’ ile bilgilendirilmektedir.

Bilim Okulu, Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı tarafından 2004 senesinden beri yaz tatili ve sömestr dönemlerinde düzenlenmektedir. Katılımcı öğrencilere bilimi, sanatsal aktiviteler aracılığıyla sevdirmek ve bilimsel düşünceyi aşılamak amaçlanmaktadır. Öğrenciler sunulan farklı atölye seçeneklerinden kendilerinin ilgi ve becerilerine yönelik olanları keşfedebilmekte ve bilimin eğlenceli yüzünü tanıma şansı elde edebilmektedirler. Öğrenciler, birçok bilim dalı hakkında bilgilenmekle birlikte, bilimsel gelişmeleri takip etmeleri için teşvik de edilmektedirler.

İletişim Bilgilerimiz:

Tel: 0212 266 00 46

E-Mail: aynur@bilimmerkezi.org.tr / info@bilimmerkezi.org.tr

Adres: Hakkı Yeten Cad. 18/A, Polat Tower Yanı Fulya-İSTANBUL

Visit my site EKC at www.sabunagaci.com

Reklam