Evde Bulunan, Temizlik işine yarayan Bazı Doğal Ürünler

Sodyumbikarbonat (karbonata) – toksik olmayan genel temizlik maddesir.  Temizler, kokulardan arındırır, leke çıkarır, çamaşırları ve suyu yumuşatır. { Bunlar temizlik için olanlar, yemeklik, hazım, mide ve baklagilleri pişirmek için olan etkiler buraya yazılmadı 🙂 }

  
Sirke (asetik asit) – yağı, lekeleri çıkarır, suyu yumuşatır.
 
Zeytinyağı bazlı sabun ve arap sabunu – katkısız sıvı sabun, istediğiniz maddeye ekleyerek herşeyi temizleyebilirsiniz. Biobozunur ve antibakteriyel alerji yapmayan temizlik için özellikle sabun cevizi uygulamaları ile kullanın..

Boraks – temizler, kokuları giderir , dezenfekte eder. Suyu yumuşatır. Duvarları, boyaları, zeminlerdeki lekeleri çıkarır ve böcek kovucudur. 
 
Etanol (etil alkol) – dezenfektan
 
Mısır Nişastası – cam temizliğinde, zemin ciallarında, halıların ve paspasların temizliğinde yağ ve gres lekelerinin çıkarılmasında kullanılır.
 
Tıbbi bitkiler ve esansiyel yağlar – for disinfecting and fragrance.
 
Tuz (sodyum klorur) – aşındırıcı.
 
Limon Suyu- Yağı ve lekeleri söker, ağartıcı için alternatiftir. 
 
Çamaşır Sodası (sodyum karbonat): yıkar,temizler,çamaşır ve suyu yumuşatır,(beyazlarda kullanın) yağı ve lekeleri çıkarır. Sabun cevizi ile birlikte kullanılırsa temizleme ve parlaklık etkisini arttırır. 

Sabun Cevizi – yıkar, temizler, genel temizlik, çamaşır için, bulaşık ve el yıkama için, biobozunur, doğal, bitki, dezenfektan,bözek kovucu, koku giderici (kullanım yerine göre evde yukarıdakilerle istediğiniz gibi karıştırarak alternatifler yaratabilirsiniz)
Reklam

Evde Bulunan, Temizlik işine yarayan Bazı Doğal Ürünler” için bir yanıt

  1. Teşekkürler.Boraks için '' böcük kovucu'' ibaresi o kadar işime yaracak ki.Daha hafta sonu bir arkadaşımla çamaşır suyu-boraks atışması yaptıydık.Böcük kovucu anne Çiğdem

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.