Sabun Cevizi Kimler İçindir, Kimler İçin Değildir?

Öncelikle Sabun cevizi kimler için değildir?


Modaya uyup ben de yeşil olayım diyenler için değildir. Yeşil olmayı gerçekten isteyenler içindir.


Sabun cevizi kaynatırken yayılan doğal saponin(sabun) kokusuna dayanamayıp yerine parfümlü kimyasalları koklamak isteyenler için değildir. Doğal olsun, zarar vermesin ama güzel kokmasın ama ailecek sağlığımıza dokunmasın diyenler içindir.


Püfür püfür parfüme boğulmuş köpük köpük köpüren kimyasal katkılı deterjanları sevenler için değildir.
Egzama,sedef, hassas cilde sahip bireylerin bulunduğu sağlıklı ortamı isteyenler içindir.


Aman, ben uğraşamam, doğalla moğalla, hayatımdaki kimyasalları görmezden gelmeye devam edeceğim. Tüm kimyasallarla yaşamayı seviyorum, hem zaten o temizlemez ki hani benim kimyasal aşındırıcılarım çamaşırlarıma beyaz parıltı ekleyen fosforlu parlatıcılar olmadan beyaz olmuyor ki, çamaşırlarımı sabun cevizi grileştiriyor mu ne diyenler için değildir. Sabun cevizi, biraz kendi işini yapmayı seven, bildiğim malzemeyi kullanayım, bitkinin çayını yapayım da öyle kullanayım diyenler içindir. Çünkü çamaşırlar, tekstil esaslı olduklarından ve içlerindeki boya beyaz moleküller zamanla, kullanıldıkça eskidiklerinden ve asıl organik kıyafetlerin renginin bembeyaz olmayacağını bilip, sağlıklı kıyafetleri tercih edenler içindir.


Son olarak, sabun cevizi, ekolojik ürün kullanımını tercih eden bütün tüketiciler ile eteral yağı, sles,sls, sulfat,ftalat ve diğer kimyasal ve parfümleri içermeyen yıkama ve temizleme ürünleri kullanmayı tercih edenler ya da bünyesi parfüme karşı alerjik reaksiyon gösterenler için özellikle uygundur. Çünkü koku maddeleri, enzimler, görsel ağartıcılar içermez.


Türkiye’de ve yurtdışından piyasadan aldığınız organik olarak satılan ürünlerde (organik sertifikalı olsa bile) kimyasal katkı örneğin ben bir tanesinde bugün incelediğimde, yasaklı listemdeki Sodyum lauryl Sulfate (SLS) gördüm. Buradaki kimyasalları içermediğine dikkat edin.


Sabun cevizi %100 doğal olduğundan kimse organiklikte eline su dökemiyor..
Belirtmeden geçemedim.Yakında beni de sustururlar…


Sevgiler,Esra

Reklam

Sabun Cevizi Kimler İçindir, Kimler İçin Değildir?” için bir yanıt

Yorumlar kapatıldı.