Kim haklı sizce?..

Bekarken, gezmek iyi birşeydi akşamları plan yapılınca heyyo! der gezerdik.
Yurtdışına gideceksin denilince işyerinde “gezme zamanı” deyip valizi toplar giderdim

Şimdi insanlar plan yaparken, şu saatte buluşuruz diyorlar, akşam kaçta? Hm.. İç ses” Ömer’in yemek saati”
Şurada yemek şu saatte diyorlar..iç ses:”Ömerin uyku saati”
Haftasonu tüm gün piknik, toplantı, pazar vs. diyorlar: iç ses “Ömerle hafta içi görüşmüyoruz zaten, birlikte tek günümüz ee O ne yapacak?” diyor..

Mail geliyor, yol görünüyor yurtdışına:
Tam sevinecekken, hmm kaç gece?? 4, Ömer bensiz hiç kalmadı ki, gece anne anne diye bağırdığında yanına gitmezsem küser annesine, yalnız hisseder kendini..Annem gitmiş duygusu çok üzücüdür.. Onu yaşamasını istemem.. Ya ben onsz nasıl uyucam? Soğuk..

Yine birlikte gitsek, plan eşime uyar mı? Ya da fiyatları nasıl? O gelmese annemle gideriz yeşil pasaportu var.. Ee şirket ne diyecek? Tamam parasını ben ödüyorum da.. Bu kadını da ne zaman bir yere göndersek, maaile gidiyor, kuyruk çok..Angarya oluyor, problem..Kadın çalıştırmak zaten zor işte..
Yok çocuğum hasta yok bakıcı yok, yok gidemem geç cıkamam vs. diyecek..Haklı mı? ?
Bir daha seyahat olduğundan, bölümde bir bekar kız veya herhangibir evli bekar farketmez ama 1 erkek ve ben olsam alternatif , kimi gönderirler sizce?
Kararlarında haklılar mı?
Ya ben? Haksız mıyım?  Bir yanda iş bir yanda aile,çocuk varken hangisini seçmeliyim sizce?
Yoksa otomatik kadın doğultan hep 1 adım geride mi ne?
Kim haklı sizce?

esra

Reklam

Kim haklı sizce?..’ için 3 yanıt

  1. HAKLISINIZ, BEN ŞAHSEN İŞ KONUSUNDA NE OLURSA OLSUN İŞ BULUNUR AMA OĞLUM DAHA ÖNEMLİ DİYORUM. ALLAHTAN PATRONLARIM ÇOCUKLARI HEM SEVİYOR HEMDE KANDİ ÇOCUKLARI OLDUGU İÇİN İŞYERİNE GETİRMEME BİLE SESLERİ ÇIKMIYOR… DİĞER YANDAN BAKINCA EVET SONUCTA ADAMLAR PATRON VE EVET BİRİSİ YURTDIŞINA GÖNDERİLECEKSE KUYRUKSUZ OLANI TERCİH ETEMELERİ ÇOK NORMAL. AMA SONUÇTA BİZİMDE 10 ARMAKTA 20 MARİFET MAŞALLAH:) İŞ,EV,ÇOCUK,SOSYAL HAYAT..VS:)

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.