ADIM ADIm Öğrenme seti işe yaradı mı?

Evet, bebeğim 12 ay altında ike onu nasıl geliştirsem diye düşünürken adım adım gelişim seti ile tanıştım. Ocos 2 aylıkken. Web sitelerinden kayıt yaptırmıştım. 9 aylık olduğunda beni aramışlardı ve tüm sorularımı sormuştum.
Oğlumun gelişimi zihnini tam kapasite kullanabilmesi için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Bu anlamda şüphe ile yaklaştığım ve oldukça pahalı bulduğum bu seti en son babam bize hediye olarak almıştı!
Terazi burcu olduğumdan ve birşeyi alırken oldukça ince eleip sık dokuduğumdan karasız bir insan olarak tanınıyorum. Ancak o fazla düşünmekten ileri geliyor.
Sonuç itibariyle Öcos 9 aylıkken adım adım setimize başladık. 
11 aylık olduğunda işe başlayacağımdan ben yokken bakıcısı ile TV izlemeleri de yasak olduğundan canlı güzel aktiviteler yapmalarını bol bol hareket etmelerini ve gelişimini desteklemelerini istediğimden bakıcımıza iyi bir yol gösterici oldu. İlk kitapta anne işte teması işlendiğinden oldukça işime yaradı. Her ay hangi özelliklerinin gelişeceğini, neleri beklememiz gerektiğini ve neleri beklemememiz gerektiği konusunda d abana yol gösterici oldu. Dedeyi, doğumgününü, mumları, aşağıyı,yukarıyı onlardan öğrendi. Bakıcımız da sağolsun gelişme yanlısı ve meraklı olduğundan işimiz çok kolaylaştı. Kitapları her ay yanlarında gelen oyuncaklarla tepe tepe kullandık. 1 yıl sonunda aboneliğimizi uzatmadık ama bu 1 yıl içinde verilen paraya değer bir hizmet aldık. Yıl içinde postada kaybolan (yan komşu teslim almış) set yerine yenisini hemen gönderdiler.
Dün akşam baktım, oğlum eski bölümleri açmış, sayfaları çevirip kendi kendine konşuyor..
Yemek yiyorum, dışarı çıkyorum vs. diyordu.. Resimdeki çocuğun yaptıklarını anlatıyor…
İşe yaramış diye düşündüm.
O yüzden bugun bu yazıyı sizlerle paylaşmaya ve benim o günlerdeki kararsızlıklarımı yaşayanlara bir faydam olur belki diye bu satırları ve tecrübelerimi yazdım.
Orjinali dışında daha uygun fiyata eski sayılarını
Gittigidiyor ve sahibinden gibi sitelerde de  rastlayabilirsiniz. Orjinalindeki hediyeler ve temizlik olmayacaktır diye düşünüyorum ancak hiç yoktan iyidir..
Sevgiler

Reklam