Fwd: [cagdas_drama_dernegi] DENVER II GELİŞİM TARAMA TESTİ SERTİFİKA EĞİTİMİ

———- Yönlendirilmiş ileti ———-
Kimden: olgu psikolojik danışmanlık <olgupd@gmail.com>
Tarih: 16 Mart 2012 16:49
Konu: [cagdas_drama_dernegi] DENVER II GELİŞİM TARAMA TESTİ SERTİFİKA EĞİTİMİ
Kime: olgupsikoloji <olgupsikoloji@yahoogroups.com>

 

DENVER-II GELİŞİM TARAMA TESTİ

SERTİFİKA EĞİTİMİ

 

GELİŞİMSEL ÇOCUK NÖROLOJİSİ DERNEĞİ VE OLGU DANIŞMANLIK İŞBİRLİĞİNDE

 

7 Nisan-8 Nisan 2012 ANKARA

 

Eğitim Yürütücüsü: Uzm. Birgül U. Bayoğlu

 

 

Eğitimin amacı : Denver II Gelişim Tarama Testi,  6,5 yaşına kadar olan çocuklara uygulanan özel bir ölçme aracıdır. Özel oyun malzemeleri ile çocuğun iletişim becerileri ve davranışları kontrol edilir. Çocukların zayıf ve güçlü yönleri belirlenir, buna göre önlemler planlanır. Eğitimin amacı, bu testi uygulamalı bir süreçle  alanda çalışanlara aktarmaktır.

 

Katılımcılar: Çocuk ve ergen psikiyatristleri ve asistanları, psikologlar, psikolojik danışmanlar, çocuk gelişimciler, psikoloji ve psikolojik danışmanlık bölümü son sınıf öğrencileri,özel eğitim alanında çalışan uzmanlar, çocuklarla bireysel terapi ve danışmanlık yapan uzmanlar.

 

Eğitim Tarihi ve Saati:  7 Nisan 2012 / 13.00-17.00 saatleri arasında

                                                 8 Nisan 2012 / 10.00-17.00 saatleri arasında

Kontenjan :  20 Kişi
Eğitim Ücreti:  450 TL+KDV(%8)

Not: Her bir katılımcı eğitim esnasında bir çocuğa uygulama yapacaktır. Bireysel uygulamalar, katılımcılardan birisi test verirken diğerlerinin izlemesi sürecini içerir. Her uygulamanın herkes tarafından izlenmesi gereklidir.Son çocuk uygulaması bitene kadar eğitime devam zorunluluğu vardır.

 

Eğitmen:

 Uzm. Birgül U. Bayoğlu

Birgül U. Bayoğlu Ankara’da doğdu, Filyos’ta büyüdü.  1995 yılında  Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü Aile Sağlığı Ana Bilim Dalından uzmanlık derecesi aldı. Bilimsel araştırmalar, projeler, gazete ve dergi yazıları, kitap bölümlerinin yanı sıra  “GDP-Gelişim Destek Önerileri Aile Rehberi “ kitabı yayınlandı. Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda  pediatri toplantılarına katıldı. Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği kurucu yönetim kurulu üyesi ve 20 yıllık çocuk gelişimi klinisyeni  olarak  2000 yılından bu yana Türkiye’de Denver II Gelişimsel Tarama Testinin eğitim programlarını yürütmektedir. Sıfır-3 yaş öncelikli olmak üzere erken çocuklukta gelişimsel değerlendirme ve erken müdahale alanında yoğunlukla çalışmakta; ebeveyn-çocuk etkileşimi ile ilgilenmektedir.

www.birguluralbayoglu.com

www.gcn.org.tr

 

 

 

Ezgi Vardal
Psikolog  

Olgu Psikolojik Danışma Merkezi
www.olgupsikoloji.com
0 312- 418 10 49

__._,_.___
Recent Activity:

.

__,_._,___

Esra (27/09/81)
Ömer (17/02/10)
Visit my site EKC at www.sabunagaci.com
Reklam