IRAZ Bahar Programıyla Geliyor..

Bebeklerin ve çocukların yaşıtlarıyla zaman geçirmeleri psikososyal gelişimlerine dikkate alınmayı gerektirecek bir katkı sağlar. Oyun, çocuğun kendi deneyimleriyle öğrenmesinin en etkili yoludur; oyun uyumdur..

31 Mart Cumartesi “Atölye Çocuk, Iraz’ ın Oyun Grupları,
Bahar Programı*” eşliğinde oyunlar oynamaya başlıyoruz!!!
 
9-14, 15- 24, 24-36 ay araligindaki cocuklarin ebeveynleri ile  katılımına açık olan oyun gruplari, Cumartesi gunleri 5 ayri saat secenegi ile baslayacaktir. Saatler 10.30, 12.15, 14.00, 15.45 ve 17.00 dir. Haftaiçi katılımcı olmak isteyen ailelerin talepleri degerlendirilecektir.

 *Iraz’ ın Oyun Grupları 4 ayrı donemden(guz, kis, bahar, yaz) olusmaktadir; her donemin programı birbirinden bagımsız ve farklı hazırlanmaktadır. Katılımcılar devam eden programlara da katılabılırler.
 
ATOLYE COCUK
IRAZ’IN OYUN GRUPLARI BAHAR PROGRAMI
 
1.Hafta: Mevsimleri duyuyorum, İlkbahar’ ı tanıyorum.
 
2.Hafta: Renkleri öğreniyorum; oynayarak kendi renklerimi yaratıyorum.
 
3.Hafta: Hayvanlar benim dostum; kendi hayvan kitabımı hazırlıyorum.
 
4.Hafta: Evimde saklanan oyunlar; annem ve babamla evde oynayabileceğim oyunlar öğreniyorum.
 
5.Hafta: Pratik yaşam becerileri; hayatın içinden oyunlar çekip çıkartıyorum.
 
6. Hafta: Mutfaktayım; yaşayarak öğreniyorum, kendi yemeğimi kendim yapıyorum.
 
7. Hafta: Dokular ve kokular; oyun içinde yaşayarak öğreniyorum.
 
8. Hafta: Ellerim ilk oyuncağım, el becerilerimi geliştiriyorum.
 
9. Hafta: Vücudumu tanıyorum; “ben” den “biz” e geçerken en önemli yardımcımı tanıyorum.
10. Hafta: Ben Bir Kucuk Sanatciyim: Ilk eserlerimi uretiyorum.

Atölye Çocuk
Uzman Psikolog Iraz Toros Suman
Suadiye Mahallesi, Öğretmen Hayrullah Sokak, No 8/1
İstanbul
 
*Programın tüm yasal haklari Uzman Psikolog Iraz Toros Suman’ a aittir.

Uzman Psikolog Iraz Toros Suman, İstanbul Bilgi Üniversitesinde aldığı psikoloji lisans eğitiminin ardından bir kadın sığınma evinin kurucu müdürlüğünü yaptı. Bu deneyim aile içi iletişim problemlerinin geldiği son noktaya şahit olmasını; böylece çocuklarla çalışmanın önemini kavramasını sağladı.Bu dönemde uzmanlığını tamamladı ve tezini “aile içi şiddet” üzerine oluşturdu. Kadın sığınma evinde kurduğu oyun odası herşeyin başlangıcıydı. Sağlık bakanlığı çalışanı olarak geçirdiği yıllarda çocuklarla ilgili ölçme-değerlendirme süreçlerinde aktif olarak yer aldı.Normal gelişim gösteren çocukların yanısıra farklı gelişim gösteren çocuklarla bol bol çalışma fırsatı bulan uzmanımız, 2009’ dan beri “Iraz’ ın Oyun Grupları” adlı oluşumu ile alternatif eğitim modellerinden esinlenen aktiviteler yaratarak ebeveyn katılımlı oyun grupları düzenlemekte, kurduğu çocuk atölyesinde aile danışmanlığı yapmakta ve aile içi iletişim seminerleri vermektedir.
Uzman Psikolog Iraz Toros Suman aynı zamanda Türkiye’ nin ilk veli inisiyatifi Montessori Okulu Küçük Kara Balık Çocuk Evi’ nin kurum psikologu olarak görev almaktadır.
Reklam