Detoks Metodları Nelerdir? Detoks 2


Detoks merkezlerinde, alkol ve uyuşturucu maddelerden uzakta, sosyal ve fiziksel gelişimin desteklendiği yerlerde yapılır. Danışmanlık ve terapi de uygulanır. Hidroterapi, bazı tıbbi bitkiler, vücut temizleme, sauna gibi metodlar da eklenebilir.
Greyfurt esansiyel yağı  su tutulmasını azaltarak selülit oluşumunu azalttığı gibi, lenf sisteminin güçlendirilmesi için iyi bir tercihtir.Vücudumuzdan toksinleri temizlemek istediğimiz için, günümüzde detoks oldukça önemli olmaya başlamıştır.Laksatif ve diüretik sindirim maddeleriyle bağırsak ve idrar yollarından toksinlerin vücuttan atılımı hızlandırmak da detoks merkezlerinin bir çözüm desteğidir. Bunu yanında spor yapmak bilindiği üzere en büyük detokslardan biridir. Vücut ter bezleri yoluyla toksinleri atar. Bunun üzerine duş alıp vücudumuzdan toksinleri uzaklaştırabiliriz.Detoks için daha fazla meyve ve sebze yemeli (GDOsuz), sigara içememeli, metabolizmamızı çalıştıracak aktiviteler yapmalıyız. 

Daha az çay kahve içmeli,alkol tüketmemeli ve cildimizdeki ölü deri için SABUNAGACI arındırıcı sabunlarından almalıyız. (yakında piyasaya çıkacak olan scrubbing bars)

                                         

Esansiyel yağlar yukarıda saydığımız metodlarla beraber toksin atımında kullanılabilir.Ardıç yağı 100 yıllardır Fransa’da tonik olarak kullanılmaktadır. Detoks olduğu söylenir.Biberiye esansiyel yağının da tonik olarka kullanıldığından kalp, karaciğer ve safra kesesi için yararlı olduğu, kandaki kolesterol seviyesini düşürdüğü söylenmektedir.Lavanta ise tek başına ve diğer esansiyellerle tonik olarak kullanıldığından rahatlatıcı ve antibakteriyel özelliktedir.

Reklam