Evde Nasıl Detoks Yapılır? Detoks 3

İşte size evde yapabileceğiniz detoks önerileri:

  • Günde 8-10 bardak su için. (Solunum ve terleme ile vücudun gün içind ekayvettiği suyu yerine koyarak, bir çeşit vücut sifonu görevi görür)
  • Şeker ve rafinere edilmiş karbonhidratları yemeyi bırakın.Çünkü , besin değeri düşük ve kalori olarak yüksek değerlidirler ve çabuk acıkmanızı sağladığından hiç mi hiç yararlı değildir. 
  • Kafeini bırakın. (Bu benim için en zor olanı) merkezi sinir sistemini düzensiz olarak uyarır ve uyku düzeninizi bozabilir.
                                       
  • Hayatınıza yararlı yağları sokun. Ceviz, badem, fındık gibi çerezlerdeki yağları rafine edilmememiş ve sağlıklıdır. Hamburger, kraker, cips vs. içindeki proses edilmiş yağlardan uzak durun.
  • Günlük aldığınız lif miktarını arttırın . Kompleks karbonhidratları öğünlerinize ekleyin(çavdar, yulaf vs.) Meyve ve sebzelerin suyunu içmek yerine, lifleri ile bütün olarak yiyin. Bu lifler bağırsaklarınızı düzenleyecek ve arındıracaktır..
  • Fazla miktarda protein alımını sonlandırın. Et ve şarküteri ürünleirni, hormonlu ve antibiyotikle büyümüş tavukları yemeyi bırakın Tadı olan hayvansal olmayan proteinlere yönelin. Barbunya, mantar, soya vs. 
  • Toksinlerle temasınızı azaltın, evinizdeki kimyasalları yok edin. Doğal ve organik olanlara değiştirin, doğaya yönelin. Örneğin sabun cevizi kullanın. Doğal el yapımı sabun ve sabunagacından deterjan kullanın. 🙂

Detoksu belirli bir süre olarak düşünmeyin ve tavsiyemiz hayat şekli haline dönüştürmeniz. İyileştirici besinleri tercihe din. Organik olanı, kimyasal prosesten geçmiş olana tercih edin.İnanın organik besin ve ürünlerin fiyatı, uzun vadede ödeyeceğiniz bedelden daha ucuzdur, emin olabilirsiniz. Biraz ağır olacak ama “unutmayın kefenin de cebi yok”  :/  

Hayat gülün! Yiyecekler dışında gülerek, spor, yoga, sauna, buhar banyosu, masaj terapi , aromaterapi ve refleksoloji ile de vücudunuzu fizikomekanik ve ruhsal olarak da besleyin. 


Reklam

Evde Nasıl Detoks Yapılır? Detoks 3’ için 3 yanıt

Yorumlar kapatıldı.