Sabun cevizini nasıl kullanacağım?

Sabun cevizi taneciklerini bizden aldıktan sonra, ürün elinize gectiginde, alıp isterseniz direk olarak makinede kullanabilirsiniz. Yalniz makinede direk kullanacaksaniz, çıplak halde makineye girmiyorlar. Ya bir temiz çorap içine ya da kese içinde makineye atmanizi öneririz. Bu keseler tam  3 kere sabununu kaybetmeden kullanılabiliyor. Mucize gibi.
5 adet tam dolu bir makineye atılıyor. Yumuşatıcıya gerek yok! Bu sabunu makinenize çamaşır gibi koyuyorsunuz. Ve yıkama sonunda, kokudan uzak, parfümsüz, alerji yapmayani tahriş etmeyen,tertemiz ve Organik Çamaşırlarınızı asıyorsunuz!!!
Ikinci ve benim tercih ettiğim yontem ise,
Bu sabun taneciklerini kaynatarak suyunu (bir çeşit meyve çayını) oluşturmak. Bunu makinemde deterjan olarak kullanmak. En güzel sonuçlar 50-60 derecelerde elde ediliyor. Yumuşatıcı kısmına ise 3-4 damla melez lavanta esansiyel yağ damlatıyorum. Bu su ile karışıp çamaşırlarımza lavanta yağının kokusunu bırakıyor sağlılı bir şekilde koku ekliyoruz.. Hazırladığınız sabun cevizi sıvısını sadece deterjan değil, her tür temizlik için kullanabilirsiniz.!..Ekstra güçlü olması için, karbonat,limon suyu, boraks gibi malzemeleri çamaşırlarınızda kullanacağınız sıvıya ekleyebilirsiniz de..

Şu anda evde,
  • Bulaşık Makinesi Deterjanı
  • Çamaşır Makinesi Deterjanı
  • Cam, Ayna, Gümüşlük, Gümüş ve Yüzüklerin kendisi! ni temizlemede
  • Bulaşık Deterjan,sıvı sabunı vs. olarak kullanıyorum!
Bunun yanında, şampuan olarak da kullandım. Biraz akışkan olduğundan sadece Krem yerine kullandım. Yani Çıkmadan önce saçımdan akıttım. O kadar yumuşak ve gür ve kolay taranır yaptı ki saçlarımı sormayın! Yalnız burada dikkate tmeniz gereken gözünüze kaçırmamak yoksa sağlam yakıyor:)
Öncelikle asıl kullanım yerim, bebeğimin çamaşırları ve hassas cilde sahip olan ben ve eşimin çamaşırlarını yıkamak için ÇAMAŞIR MAKINEsi Deterjanı olarak kullandım.
Sabun ağacı sabun Cevizi kabuklar şeklinde sunulmaktadır. İçerisindeki ağır tohum fındık özel olarak çıkarılarak satılmaktadır. Çünkü bu tohum temizliği etkilemediği gibi, ıslak olarak çamaşırla temas içine girerse siyah iz bırakabilir. Sabun cevizinden 8-10 adet alarak 6 bardak (1,5 L) su içinde kaynatıyorsunuz. Su kaynamaya başlamışken atarsanız daha güzel sonuçlar elde ediliyor. Yaklaşık 30 dk. kaynıyor.. Su 4 bardağa düştüğünde sonlandırabilrisiniz. 2 Bardak daha ekleyerek, süzüp bir kenara alınız. Süzüntü sonrası kalan kabuk 2 kez daha tekrar aynı işlem uygulanarak kaynatılıp elde ettiğniz sıvıya ilave edilebilir.
Elinizde 4.5L (3 kez kaynatmış oldugunuzu varsayıyorum) sabun cevizi sıvısı var şimdi. Bunu direk makineniz su alırken yıkama başına yaklaşık 50-60 ml ilave ederek tertemiz çamaşırlara ve diğer tüm yararlara kavuşursunuz!
Bu doğal bir ürün olduğundan açıkta beklerse daha çabuk bozulacağından mümkünse kullanmadığınızı buzdolabında bekletin.
Yada içerisine biraz sirke/limontuzu koyarsanız doğal bir koruma elde edersiniz.
Sorularınız varsa Lütfen Temasa geçin.
esra@sabunagaci.com

şimdi hemen sabun cevizi alın:

%100 Organik Bitki Deterjan
250 gram (~~90 adet)
Sabun Cevizi 
ECOCERT Sertifikalı

Reklam