Sabun Ağacı Nedir?%100 Organik Zararsız Deterjan:Sabun Cevizi

Hiç kimyasal içermeyen bir deterjanla da çamaşır yıkanabileceğini biliyormuydunuz? Bir düşünün tek bir  doğal ürün.. Şimdi sadece bu tek ürünle hem çamaşır hem bulaşık yıkanabildiğini, hem yer temizliği hem halı yıkama hem cam temizleme yapılabildiğini düşünün. Hem de el temizliği ve saçlara da uygulanabildiğini düşünün. Doğal ve temiz..
Bu doğal bitkinin sizi hem alıştığınız deterjanlar gibi temizleyeceğini hem de doğaya zarar vermeyeceğini de söylemek isterim. Bu ürün, SABUN CEVİZİ

Sabun cevizi, %100 yenilenebilir bir kaynak. Çünkü ağaçlar kirliliğe sabep olmaz. Sabun cevizi sapindecea familyasından sabun ağacının meyvesi. Güney Asya’da yetişiyor ve yüzyıllardır yerel halk için deterjan mahiyetinde. (Bundan eminim çünkü Hindistan’dan gelen tüm denetçi ve tedarikçilere sabunnc evizini gösterdim ve hepsi tanıdı ve mutlu oldu.) Sabun ağacı 25 metre boyuna erişen çapı 1-2 metreyi bulan 70 yıllık çiçekleri olabilen bir ağaçtır. Ağaç 1000 yılın üstünde bu topraklar üstünde yetişmektedir. Meyvesi sabun cevizi ise 1-2 cm çapında, sarı-kahverengi kabuklu, siyah çekirdekli sabun cevizidir. Aslında bu bir cevizden çok yaban mersini (berries) cinsindendir. Kabuklar %15-20 oranında saponin içerdiğinden (doğal sabun hammaddesi) sabun ve deterjan olarak yani temizleyici olarak kullanılabilmektedir.

Sabun cevizi içinde, temizleme etkisini gösteren madde deterjandaki yüzey aktif madde etkisi gösteren saponindir. Sabun cevizinin gerçekte birçok çeşidi vardır. Trifoliatus, mukorrossi vs. Temizlik için en uygun olanınının mukorrossi olduğunu düşündüğümüzden biz onu tercih ettik. 

Sabun cevizini, evinizde kullandığınız onlarca değişik temizleyici ve deterjanın yerine hemen teknik müdür olarak atayabilirsiniz, hem de başka elemana ihtiyacınız olmayacak.. O tek başına herşeye yeter! 🙂
Bu atama hem sizin, hem aileniz  hem de çevre için en ideal seçimdir, emin olun.
Sabun cevizinin yetiştiği sabunağacı, dünya üzerinden karbon dioksiti uzaklaştırdığından, atmosfer ve çevre için oldukça yararlıdır. 
Pahalı petro kimyasal ürünlerden şampuanlar, yumuşatıcılar,kremler, duş jelleri, losyonlar vs. yi sabun cevizini kullanmaya başlayında unutabilirsiniz.
Sabun cevizi, kirleri kıyafetlerinizden çıkarır, sadece etkili değil aynı zamanda çamaşırlara karşı kibardır da. Renkleri aşındırmaz, kumaşı yıpratmaz,saçları beslediği gibi kumaş liflerini de besler (bu yüzden halı ve köpek yıkamada ünlüdür) 

O kadar yumuşaktır ki, artık çamaşırlarınıza yumuşatıcı kullanmanıza gerek yoktur. I
Sabun cevizi Hindistan’da genel kaşıntı,sedef,egzema,kronik kaşıntı ve diğer cilt hastalıklarında ayurvedik tedavilerde kullanılmaktadır.

Sabunağacı’ndaki sabun cevizleri tamamen ECOCERT (Eko sertifikalı) üründür. Sabun cevizi, SAF ve DOĞALdır. Bu yüzden alerji yapmaz, doğayı korur, sever, sayar. Ekonomik ve ekolojiktir. Biz neden olmayalım?
Reklam

Sabun Ağacı Nedir?%100 Organik Zararsız Deterjan:Sabun Cevizi” için bir yanıt

Yorumlar kapatıldı.