Sabun Cevizi ile Haşere Mücadele Teknikleri

Evde bir hasta varken nasıl parfüme, kokuya, sese dikkat ederiz. Bebek olunca bu hassasiyet 10000 katına çıkıyor. Bizde de böyle oldu. Zaten oldum olası sevmediğim tek hayvan olan böcek grubu ve onlarla ilintili kimysalları da hiç sevmiyorum. Lojmanda biz küçükken bir arkadaşım evde öğlen uykusuna yattığında dolanan sineğin sesine sinir olup, kalkıp onu sinek ilacı ile evde öldürmüştü. Ardından camı pencereyi kapatıp bir güzel uyumuş. Baygın halde evde buldular. Allah’tan yarım saat içinde farkedilmiş ki kız kurtuldu.
O gün bugündür böcek ilaçlarını sevmem.Hatta zehirli diye korkarım.

Ömer küçükken evimize çekirge girmişti öldürsem olmaz kovalasam olmaz. Böcek ilacı ile zehirleyeyim desem oğluma ne olacak derdim. Hemen bebekle evi terkedip durumu eşime havale etmiştim. Bu durumlarda hep böyle yaptım.
Sabah evden çıkmadan balkondaki lavanta, papatya ve diğer bitkilerimi sularken, lavantamın saksı altlığında bir turuncu böcek farkettim. Öyle bana bakıyordu. Ne yapsam evde yalnızım, ömer de balkon kuşu arkamda derken aklıma SABUN CEVİZİ geldi, süper kurtarıcım. Aldım mutfaktan daha önceden hazırlamış olduğum sirkeli sabun cevizi sıvımı içinde kabukları da vardı. Bunu saksı altına döktüm. Böcek sabun cevizi havuzunda yüzer duruma geldi. 5 dk sonra baygınlaştı. Yaşasın zararsız böcek öldürüm dedim. Aynen tuvaletten aşağı döktüm saksı altını temizledim.

Hem hijyenik hem böcek öldürücü. Nasıl güzel birşeydir o ya. Tavsiye edilir.

Reklam

Sabun Cevizi ile Haşere Mücadele Teknikleri’ için 3 yanıt

  1. Böcek vs. yi evinizden bebek odanızdan ve mutfağınızdan uzak tutmak için, sprey şişesini su yada alkol içine tea tree oil adıyla da tanından çay ağacı esansiyel yağı ve ökaliptüsü karıştırıp fıs fıslayabilirsiniz. Bunu kapı girişlerine balkon kapısı civarına kısacası böcek saldırı alanlarına döktüğünüzde ve düzenli olarak sabun cveizi sıvısı ile yerleri dezenfekte ettiğinizde böcekler içerilere giremiyor!

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.