Evde Yaşlandırmayı Yavaşlatan Gül Kremi/Maskesi Nasıl YApılır?

Yaşlanma ve kırışıklıklar her gün biraz daha ilgimi çeker oldu. Bu yaşıma dek (30,5) hiç düşünmediğim konular şu anda oldukça ilgimi çeker oldu.

Aloe vera ve E vitaminini çeşitli kombinasyonlarla evde kullanıyorum. Cildim için benim için en önemlisi yabancı madde/kimyasal içermeyen ürün kullanmak. Çünkü yaşadığım ev çalıştığım yer/hayat itibariyle yeterince toksin alıyorum daha fazlasına ihtiyacım yok.

Aloe Vera Gel dediğimde sıradan bir ürün düşünmeyin. İnandığım ve biological (BIO) organik sertifikalı bir üürn aldım. ECOCERT de alınabilir. Öncelikle sertifikası önemli benim için. Uluslararası alınması çok güç olan birer sertifikadır bunlar. O yüzden onları tercih ediyorum.

Biliyorum çünkü ben de ECOCERT sabun cevizi satıcısıyım. Fiyatı etkilesede ürünün organik olması benim için önemli.

  1. Aloe Vera Gel  5 çorba kaşığı
  2. Gül Suyu (ticari olanlardan değil*, mümkünse sertifikalı) 1 kahve kaşığı
  3. Renklendirme (opsiyonel-ben tercih etmiyorum)
  4. Yasemin Esansiyel Yağı(tercihen-yerine gülağacı yağı kullanıyorum)

*Ticari gül sularında, kimler var kimler yok.. Eğer sertifikalısını bulamıyorsanız evde güzelce yıkayarak kendiniz de yapabilirsiniz. Yeter ki içeriğimi bilin.

Bunların hepsini güzelce damla damla ekleyerek karıştırın. Bir küçük çırpıcı işinizi görür. Ürünleri eklerken her birinin yeterince soğuk emin olun. Gülsuyunuzu kendiniz yaptıysanız sıcakken eklemeyin.

İşte size müthiş bir gül maskesi.. Yüzünüze sürün ve bekleyin.

İsterseniz yıkamanıza bile gerek yok. Misler gibi doğal bakımınız hazır.

NOT: Eğer saklamak istiyorsanız mutlaka bir gıda koruyucu eklemeniz/buzdolabında saklamanız şart. Aksi halde tüm doğal ürünler gibi bozulur. Bir de kremlerinizi saklayacağınız kapları mutlaka steril etmeli ve kullanmadan once ellerinizi daldırıyorsanız ellerinizi de dezenfekte etmelisiniz.

Reklam