Evcil Hayvanlar için Sabun Cevizi Ne demek?

Birkaç veteriner arkadaşım sabun cevizi aldı bizden. Geri bildirim alamadım tabi ama oldukça merak ediyorum. Hiç hayvan yaşam alanlarında ve oraların temizliğinde kullandılar mı?
Çünkü bence hayvanların olduğu ortamda sabun cevizi kullanımı daha da önemli. Neden derseniz? Onlar da en az bebekler kadar kimyasala duyarlı. Burunları daha fazla koku alıyor, tüylerini yalıyorlar vs.
Bu yüzden aslında benim için oldukça önemli onların geri bildirimi..
Hayvanlı evlerden, veterinerlerden haber bekliyoruz…:)

Çünkü sabun cevizi, gözleri yakması dışında zararlı değil. Hayvanların tüylerini yakmaz, kimyasal yanıklara sebebiyet vermez. Patilerinden onları zehirlemez. Kedilerimizin tüylerine yapışıp onların yalayıp kendilerini zehirlemelerine neden olmaz.

Aksine halı, saç ve tüyleri pırıl pırıl yapan sabun cevizi sivisi, evcil hayvanlarımızı yada büyükbaş hayvanları yıkamada da kullanılabilir. Hem onları zararlı hayvanlardan, asalaklardan korumuş olur hem de sağlıklı ve temiz olmalarını sağlarız!
Bizim meşhur spreyli sabun cevizi sıvısını evcil hayvanlarımızın tüylerine püskürtüp sineklerden uzak olmalarını sağlayıp yumuşacık ve parlak olmalarını sağlayabileceğimiz yazıyor!

Bu konu ile ilgili kaynakları sıralıyorum: (evet hepsi ingilizce malesef 😦 )
http://www.sustainablebabysteps.com/soap-nuts.html

http://www.soapnuts.pro/soap-nuts-faqs/

http://lifestyle.iloveindia.com/lounge/uses-of-soap-nuts-8236.html

Reklam