Sabun Cevizi ile Saç Bakım Uygulamaları

Sabun cevizinin organik biopolimerler (saç, tüy, kıl) üzerindeki etkilerini heryerde okuyorum. Hayvanların tüyleirni yıkamada cok yararlı oldugunu hem temizledigini hem yumusattigini parlattıgını yazmıstık. Hem anti bakteriyel hem dogal. Ben de kendi sacım için doğal bir sampuan uygulamasını sabun cevizi ile arıyorum. Kimyasalları kullanmak istemiyorum.

Burada bir konuya deginmek istedim hemen. Gecenlerde ölen koyundan bahsetmişmiydim?Koyuncugun tek suçu Kocaeli Köseköy’de yaşamakmış meğer. Sahibi otopsi isteyince kan degerleri aciklanmış, AGIR METAL oranı cok yuksek oldugundan ölmüş.Yani koyunun yediği otlar sanayi otları oldugundan…Düşünün yakın gelecekte halimizi. En kısa sürede buradan kurtulmak istiyorum!

Bayram dönüşü oldukça moral bozucu bir haber oldu ancak konunun önemine ve hiçbiryere konu olmayan yerel haberleri aktarmak istedim. Konu kimyasaldan korunmak dogal kullanmak olunca anlatmadan geçemedim.
Sabun cevizli şampuanım oldukça güzel kokuyor ve köpürüryor benim beklentilerimi karşılıyor en azından.
Çünkü bazı okuyucular “Aldık ama aaaa bu okyanus esintisi X marka eski sampuanım gibi kokmuyor diyebiliyor :)”
Benimkisi ITIR gercek esansiyel  bitki uçucu yağ esintili 🙂 Tek dogal sampuan kullanınca sorun sacımın kabuk gibi kalmasıydı. Normalde kısa sürede kirlenen, dipleri yaglı ucu kuru saçları olan benim icin, ilki cok da iç açıcı degildi. Saçımın hem temiz olmasını-yıkayınca gıcır gıcır hissi- hem de yumusacık kedi tüyü gibi olmasını istiyorum. Elektriklenmesin, kolay şekil alsın, oyle kalsın vs. Tüm bayanlar gibi kısacası. O yüzden farkettim ki 2 uygulama yapmalıyım.
1) sabun cevizli dogal sampuanımla yıkamalı
2) sabun cevizi sıvısı (standart hazırladıgımızı gibi video) ve DEFNE yapragi yagi ile krem niyetine uygulamalı !!
sonra da durulamalı ve cıkmalı!!
Sonuç??
Tam istediğim gibi bişiii. Hafif temiz saçlarımla karşınızdayım..
Devamını sonra anlatacağım.

Bu arada sabun cevizi ve defne esansiyeli benden hemen alabilirsiniz!Şampuanın henüz kutusu yok ! 🙂

Reklam