Yeni Okulöncesi Fen Aktivite Kitabım(yerli)

“Yaşam bir deneyimler dizisidir.Bu deneyimler duyuların kullanılması ile gerçekleşir. İnsanlar duyuları yardımıyla çevreyi tanır ve duyuları yardımı ile öğrenirler. Yaşamın ilk yıllarından itibaren duyuların uyarılması önemlidir.Yenidoğan bir bebeğin çevreyi öğrenmesi için kullandığı en temel araç duyularıdır.Bebek duyuları yoluyla çevreyi tanımaya,farklılıkları ayırt etmeye,benzerlikleri bulmaya ve nesneler arası ilişkileri anlamaya çalışır. Yenidoğanın duyuları yoluyla elde ettiği bu bilgiler onu yaşamaya hazırlar.”
Oğlum büyümeye ve daha çok soru sormaya basladi. En önemli buldugum şey onun çevresine karşı meraklı ve ilgili olması idi. Çok iyi hatırlıyorum ilk duyu aktivitelerimize başladığımızda 2 aylıktı. 

Fen yaşadığımız her alanda var, biraz çevremize duyarlı olmazsak bunları farkedebiliriz. Bunun için yurtdışından aldığım okul öncesi aktivite kitaplarını kendi bilgimle birleştirerek çeşitli aktiviteler yapıyorum. Şimdi pegem’den okul öncesi fen aktiviteleri adlı bir kitap da alacağım. Bu 4-6 yaş deneylerinin ön hazırlığı gibi olacak. Bu aktivite örneklerinden çok okul öncesi çocuğun ihtiaçları nelerdiri öğrenmek için aldığım kitaplardan. Aktiviteleri o an ortamda ne varsa biz uyduruyoruz çünkü.
Her yaşta o yaşa yönelik ilgisini çeken şeyleri buluyorum. Bakalım bu kitaptan da faydalanabilecek miyiz? Anlatırım..

  Okul Öncesinde Fen Bilgisi Öğretimi ve Aktivite Örnekleri kitabını pegem.net'den satın al!
Reklam