Kelin İlacı Olsa Sendromundayım…Kremimi Buldum!

Evet evet doğrusu şöyle olacak: Terzi kendi söküğünü dikemez..

Kozmetik ve doğal ürün geliştirme üretme konusunda kendimi çok geliştirdim, en temizinden sıı sabunlar, banyo sabunları, çamaşır deterjanları yapıyorum. Ayrıca kuru ve hassas ciltlere mis kremlerde çalışıyorum.

Gelelim kendi cildime. Mevsim geçişlerinde oldukça problem yaşadığım bir yüzüm var. Rosacea denen yananklardaki kırmızılık çıkmasından muzdaribim. Soğuk yaramaz, sıcak yaramaz,buhar hiç yaramaz. Sıcacık banyoyu çok severim yanaklaırm yanarak çıkarım.
Kurumaması ama tahirş de olmaması gerek bir de iyi temizlenmeli ki sivilce olmasın. T bölgem ise tam tersi, parlamaması için güzel temizlenmesi gerekli, bir de büyük gözenek ve düzgün bakım yapılmazsa tıkanan siyah nokta oluşma riskleri ile karşı karşı KARMA kapkarmakarışık bir yüz cildim var.

Temizleme, nemlendirme ama sivilce oluşmadan kimyasal karıştırmadan nasıl abkacağım diye uğraşıyorum. Şu anda hava değişim ile alevlenen cildimi sakinleştirecek çeşitli denemelerimde son keşfim düzgün bir temizleme sonrası en güzeli, antibakteriyel lavanta ve biberiye esansiyel yağı sürerek kurumasını bekliyor(bunlar sabit yağ olmadığı saf esansiyel oldugundan dokunmuyor) ardından da ekteki nivea yatıştırıcı doğal içerikli krem ile yanaklarımı yatıştırıyorum.

Üzerinde yazdığı gibi %85 doğal yağlar içeriyor ve paraben koruyucular yok içinde. Ayrıca en önemlisi de üzerinde yazdığı gibi soothing etkisi var, yanaklarım ispatı. Paylaşmak istedim:

Reklam