Stres ve Gerginlik için Basit Aromaterapik Masaj Yağı Formül

Aromaterapi aromalarla sağlıklı tedaviler için doğal bir yöntemdir.Doğadaki çiçeklerin özünün eldesi ile işe yarayan kokularının çıkarılarak esansiyel yağ eldesiyle aromaterapi can bulur.

Bunu oturma odalarımızda, çocuk odalarımızda,iş yerlerimizde ve diğer yerlerde rahatlamak, ortamı kendimizi canlandırmak,yada diğer terapi sağlayacak etkiler için farklı çiçeğin uçucu yağını kullanarak sağlayabiliriz.

sabunagaci kucuk

Bir sonraki konu bloğumda hangi odada hangi esansiyel kullanılabilir olacak.Ancak bugün son dönemlerde oldukça muzdarip olduğum stres ve gerginlik için evde hazırlanabilir aromaterapik masaj yağı nasıl hazırlanır konumuz:

  • 60 ml Jojoba yağı
  • 8 damla lavanta esansiyel yağı (uçucu yağ,mümkünse organik)
  • 4 damla Itır Esansiyel Yağı

Bu yağlar sırasıyla bir kasede damlatılarak karıştırılır.Her yağ eklendikten sonra 10 dk. saat yönünde metal olmayan bir kaşık ile karıştırılarak bir sonraki eklenir.Üstü kapatılıp buzdolabında saklanır.Pamukla cilde uygulanır. Arzuya göre masaj yağı olrak da kullanılır.

AROMATERAPIK YAGLAR HAKKINDA DİĞER YAZILARIM:

Esansiyel Yag Nedir?:

https://sabunagaci.com/2012/09/30/sabunagaci-esansiyel-yaglari-ne-demek-piyasadan-farki-ne/

https://sabunagaci.com/2012/11/17/cay-agaci-tea-tree-esansiyel-yagi-nerelerde-kullanilir-i/

https://sabunagaci.com/2013/02/01/kaliteli-esansiyel-yag-nereden-alinir/

https://sabunagaci.com/2012/12/04/viruslere-karsi-esansiyel-yag-savunma-hatii-nasil-kullanilir/

Daha çok var ancak blogroll da arama yaparak hepsine ulaşabilirsiniz.Ulaşamadıklarınız için yukarıdan kırık link bildirimi yaparsanız guncelleyeceğim.

Teşekkürler

esra

Reklam