Doğal Sıradışı Sabunlarım ve Yeni keşiflerim…

Yeniden kendime vakit ayırıp kusursuz yenilebilir yağlardan sabunlarımı yapmaya başladım. Şubat ayında Kütahya’nın Mürver Çiçekleri ile Gençlik iksiri olabileceksabunlar yani  Mürver Çiçeğinden ve Lavanta çiçeklerinden sarı-mor büyük kalıp 200 gramlık sabunlar yapmıştım.Çiçeklerini de özünü eklediğim bu sabunların içine bol bol atmıştım.. Kurumaya devam ediyorlar..

Bu hafta sonu da raporlu 4 günümün ardından elimde tükenen Sabun Cevizli sabunlardan oyle buyuk 200 gramlık kalıplarla egzama, mantar, sedef karşıtı sabun yapacağım. Aklımda bir de deve çökerten otu almıştım yine saponin içeren mantara karşı ondan da yapasım var ama vakit kalıp alan yetersiz şimdilik. Hepsini sıraya koydum. Çeşit çeşit hiçbiryerde bulunmayan sabunlarım evimizi mis gibi kokutuyor. Çok mutluyum.

Görsel

 

Ben de bir plant fellow’um. Değil mi?

Bir de minik 10 ml lik şişeler aldım, lavantadan, naneden esansiyellerle ‘doğal healer’lar yapmaya başladım.Çok süper oldular. Bu da ne demek demeyin.

Görsel

 

Bitkilerin iyileştirici dünyasına bırakın kendinizi..

Mesela diyelim yoldayız biryerimiz kesildi,tavaya değdik yandık, oglum kapıya kafasını çarptı vs. yada sivrilerin oldugu bir yerdeyiz, lavanta healer ım çantamda Çıkarıp sürüyorum. Kitaplarımdan karışımlarda yaptım, roll on şeklinde hem doğal parfüm hem de acil durumalrda çanta kiti.. Tabi çantamı açınca çiçek bahçesi gibi en çok da lavanta kokuyor..

Yeni buluşlarımı nasıl buldunuz?

Reklam

Doğal Sıradışı Sabunlarım ve Yeni keşiflerim…’ için 6 yanıt

 1. kulağa çok hoş geliyor keşke bu keşiflere bizde ulaşabilsek::) yeni keşiflerde başarılar

  Beğen

  1. Merhaba
   İsterseniz sınırlı sayıda sizler için de hazırlayabilirm. Kagocularla çok sıkıntı yaşadığımdan istanbuldan minik bir aracı firma yada dükkan arııyorum şimdilik bakalım:)

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.