Anne Baba Koçluğu Grup Çalışması

Anne Baba Koçluğu Grup Çalışması

Anne-baba koçluğu, ebeveynlere destek olan yeni ve modern bir yaklaşımdır. Anne babaları kontrolün kendilerinde olduğunu hatırlatan, ebeveyn olmanın keyifli yönlerini görmelerini sağlayan, bunu çözüm odaklı ve olumlu bir bakış açısıyla yapan bir koçluk türüdür.
Anne baba koçluğu “Nasıl iyi bir ebeveyn olurum?” sorusuna standart cevaplar üreten bir hizmet, bunların anlatıldığı didaktik bir eğitim değildir. “BEN nasıl bir anne/baba olmak istiyorum?” sorusunun cevabını bulmaya ve uygulamaya destek veren bir süreçtir. 
Bu yaklaşımla gerçekleşecek grup çalışmalarında farklı konularda ebeveynlik hayatımızı sorgulayacak, anne babalar olarak değiştirmek istediğimiz davranışlarımızla ilgili bireysel eylem planlarımızı oluşturacağız.

Anneler Gününüz Kutlu Olsun! 
10 adımda mükemmel annelik
11 Mayıs Çarşamba
19:00-21:00

Ne geliyorsa başımıza bu mükkemmeliyetçiliğimiz yüzünden geliyor… Hele ki günümüzün bilinçli, her şeyin farkında annelerinin başına… Gördükçe, duydukça, bildikçe her şeyin en iyisi olsun diye uğraşıp, sırtımıza yükleri dolduruyor, sonra taşıyamaz hale gelip altlarında eziliyoruz!

Sormak lazım gerçekten mükemmelin tarifi ne? En iyisi ne? Aslında mükemmel diye bir şey yok! Özellikle de çocuk yetiştirme konusunda. Herkesin kendine göre doğruları var. İyileri var, kötüleri var. Yapabilecekleri yapamayacakları, uyanı uymayanı… Çocuk söz konusu olunca, çocuğun ve ailenin yapısı, anne babanın ilişkisi, her şey bu en mükemmeli tanımlamakta etkili. Bu yüzden gelin şimdi en mükemmeli dışarıda aramak yerine kendimize dönüp bakalım. Kendi “en iyi”mizi bulalım.

İşte içimizdeki “en mükemmel anne”yi ortaya çıkarmak için sahip olmamız gereken 10 beceri:
1. Çocuğumun 1 numaralı rol modeliyim
2. Disiplin konusunda pozitifim
3. Sakin ve huzurluyum
4. Çok iyi bir dinleyiciyim
5. Öfkeli değil eğlenceli bir anneyim
6. İyi bir stres yöneticisiyim
7. Kendime güveniyorum ve böyle bir çocuk yetiştiriyorum
8. Motive edici bir liderim
9. Kendini iyi hisseten ve bunun çevresine yayan bir anneyim
10. Nasıl olduğunu ve ne istediğini bilen bir anneyim

Anneler gününe özel bu programla, her bir beceriyi geliştirmek için neler yapabileceğimizi düşünecek; kendi “en mükemmel”imizi arayacağız. Tüm anneleri grup çalışmasına bekliyoruz.

Katılım Bedeli
Üye:80 TL
Misafir:90 TL

Figen Küçükkoner Kırca ‘93

Figen Küçükkoner Kırca, 1970 yılında Konya’da doğdu. Konya Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümüne girdi. 1993 yılında mezun oldu. Öğrenimine Japonya’da International University of Japan ve A.B.D’de University of Southern California’da devam etti. Uluslararası pazarlama alanındaki bu MBA programı ile hem teorik hem de pratik deneyimlerle Türkiye’ye döndükten sonra sırasıyla L’oréal Türkiye’de ve Coty Kozmetik’te Lancome, Lancaster, Davidoff gibi markaların yöneticiliğini yaptı. 1999’da katıldığı Eczacıbaşı Topluluğu’nda NIVEA markasının yönetiminde farklı görevler aldı. Marka yönetimi dışında, Alternatif Marka İletişimi birimini kurup yönetti. Sorumluluk alanı CRM, ticari pazarlama ve PR ile özetlenebilecek bu birimde, yeni nesil pazarlama yaklaşımlarını marka yönetimiyle biraraya getirdi. Son olarak, Okey, Detan, Egos, Selin ve Maratem markalarının pazarlama müdürlüğünü yaptı.

Kişisel gelişimine verdiği önem ve bu alandaki merakı sayesinde 2005 yılında ‘koçluk’ ile tanıştı. Hayatına olumlu katkılarını görünce koç olmaya karar verdi. İngiltere’de Coaching & Mentoring International ve The Coaching Academy’den profesyonel koçluk eğitimi aldı. Diploma in Coaching Practice programını bitirdi. Gestalt Center for Organization and Systems Development’dan grup koçluğu eğitimi aldı. Genç ve çocuklara özel koçluk programı MAGIC’in sertifikasını ve uygulama hakkını aldı. The Parent Coaching Academy’nin anne babalara yönelik özel koçluk programına katıldı ve bu programın Türkiye’de tek uygulayıcısı oldu.

Kaynak: http://www.bumed.org.tr/burc/detay.aspx?SectionID=198leo%2FtrUVEa%2FpzON8zrA%3D%3D&ContentID=N9nJ4W80Wf%2BLHRm2QmOSaw%3D%3D

Reklam