19-21 Nisan Naturel Fuarı Ardından..

Kocaeli’de koşturmaca,iş güç arasında tabiki kaçırmadım, bir fırsat dedim Harbiye Askeri Müzesi’ndeki Naturel Fuarı’na gittim.Bugday aidatımı yerinde ödemiş,onlarla yüzyüze görüşmüş oldum; onun dışında Himalaya Tuzu, NAHIL ‘a uğradım üçü dışında başka standlardan alışveriş yapmadım. Ama bitki sandigina da ugradim. Bu vesile ile Kutahya’da yetişen sabunağacımı sordum.

italya ve isvicre cep 068

NAHIL Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın Ticari girişimi, (KEDV) orada gönüllü olmak istiyorum ve her  fırsat bulduğumda da kendime göre birşeyler almaya çalışıyorum. Yürekten desteklenmeli.

Şayet tüm ürünler bayan elinden çıktığından çok estetik, muntazam ve şık. Belki ayrımcılığa giriyor ama pozitifinden..Erkek ortamında çalıştığımdan biliyorum: erkeklerin bu kadar özenli çalıştığını düşünmüyorum.(Bizim şirkette çalışan kadın personel yüzdesi = % 1,8. Benim gibi yönetici kadın yüzdesi ise % 0.2 )

Geçelim..Tuz bölümüne..

Himalaya tuz lambasını ise uzun süredir almak istiyordum. Aldım çook memnun kaldım. Himalaya tuzunu kristaltuz.com dan almıştım. Onu almadım ancak lambayı yogadukkani.com dan alacaktım. Fuarda görünce kıyamadım hemen aldım.

Bu arada garip ama gerçek.. üzerinde %100 doğal sabun yazan  bir şeffaf sabun vardı. Şeffaf olmasını geçtim(sentetik bir süreçten geçmiş demek) %100 doğal diye birşey olmadığından nasıl etikete bunu basıyorlar merak ettim. Sabunun maliyeti 1,5 TL ye ancak gelmiştir ve doğal değildir diye düşünüyorum. İndirimli 5 TL ye satıyorlardı.!!!

piyasa bu olunca benim batmam normal değil mi?..sen doğal yağları özellikle sofralık yenebilir hindistan cevizi zeytinyagi ve sızmaları al sabun yap, aynı fiyata sat.. ve negatif kar ile bat.. Bu durumda benimkisi 40 TL/kg olmalı 🙂

devamı sonra..

Reklam