Sabun Cevizi ile Buzdolabı Temizliği ?

Sabun cevizi sıvısını şurada anlattığım şekilde haftalık hazırlıyorum (yaklaşık 2 kavanoz). Ben kaynattığım sabun cevizlerini son kaynatma suyunda sabaha dek bırakarak içindeki tüm saponini suya salmasını temin etmiş oluyorum. İçime böylesi daha çok siniyor. Sabah bu sabun cevizlerinin suyunu da sıkarak kavanoza dolduruyorum. Soğumuş bu kavanozları hemen buzdolabına kaldırıyorum. En alt gözde yerleri bellidir, oraya etiketleyip koyuyorum. Etiket basit defter etiketi yada kırtasiyelerde bulabileceğiniz herhangibir etiket olabilir. Üzerine yazdıklarım ise: sabun cevizi sıvısı , tarih 06/06/13 kaynatma tarihim oluyor. Evde onu kullanacak kimse yok ama gelen misafirlerin de içmesini engellemiş oluyorum.

Konumuza gelecek olursak, az önce bu soğuk sabun cevizi sıvısı ile temizlik bezimin (mikro fiber) üzerine püskürterek, ve/veya fısfıs ile direk buzdolabı cam raflarına sabun cevizi sıvısını direk püskürtüp mikrofiber ile temizledim. Hemen kolayca herşey çıktı.

Görsel

Hemen paylaşmak istedim. Bu temizliğin içime sinen yanı, hem zehirsiz! olması, hem doğal olması, hem sadece bir bitkiden olması ve katkısız olması. Yiyeceklere sinmiyor buzdolabını kötü kokutmuyor aksine temiz kokutuyor ancak çamaşır suyu yada diğer deterjanlar gibi temizlediği ortamdaki herşeye sinmiyor Aksi halde hepsi bizi yiyecekler yolu ile de zehirliyordu..

Yaşasın sabun cevizi, buzdolabı içi, dışı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi hepsini gönül rahatlığıyla temizleyebilirisniz. Fırın temizliği için ise buraya!

Reklam