Cilt hastalıklarında: sedef için Meyan Kökü

Meyan kökünü ilk doktorumun hamilelik sonrası yüzünde kalan hamilelik lekelerim için verdiği krem de gördüm. Eczacı 100 Tl lik minicik kremi elime uzattığında alışkanlık olarak içindekiler kısmını gördüm ve etken maddesinin MEYAN KÖKÜ olduğunu görünce doğalcı ve doğal kozmetik üreticisi ben “ben bunu yaparım, niye alayım be ” dedim ve bıraktım. Ardondan dermovision ın MEYAN KÖKÜ bitkisini aynı eczaneden aldım. Yanında bir de salisilik asit pakette aldım. Mutluluk içinde eve geldim.

Hala o kremi yapmadım. Konu o değil, meyan kökününün bir başka kullanım alanı sedef. Meyan kökü özütünü, avokadonun etli kısmını ezerek içine döküp sedefli kısımları bu karışımla ovarak merhem gibi sürebiliriz.

Sadece meyan kökü özütünü bir pamuğa gökerek hasta bölgeye pansuman yapar gibi de sürebiliririz. Hiç birini bulamadık mı? Benim gibi bitkisini alıp, suda kaynatıp çayını pansuman yapabilir banyo suyunuza ekleyebilirsiniz. İçine lavanta suyu, lavanta esansiyel yağı koyarak antiseptik antibakteriyel bir karışım elde etmiş olursunuz.

Benden bu kadar.

Sevgiler

Sabunagaci

Reklam

Cilt hastalıklarında: sedef için Meyan Kökü’ için 2 yanıt

Yorumlar kapatıldı.