Tarçın , Karanfil, Sabun Cevizi, Himalaya Tuzu ve Witch Hazel (Cadi Findigi) + YLANG YLANG = SPA Sabunu

Sabunağacı Sabun yapımında ustalaştıkça yaratıcı sabunlar yapıyorum. Geçen hafta içinde Sabun Cevizi ve gerçek Himalaya Tuzundan müthiş bir sabun yapayım derken, kaynattığım karanfilli tarçınlı çayımın kokusu aklıma başımdan aldı ve yaptığım sabunda tarçın, karanfil de olsun istedim. Madem spa etkisi diyoruz, himalaya tuzunun yanında karanfilin antibakteriyel özelliği tarçının mucizevi kokusu, peeling etkisi de olsun.. Derken gözüme witch hazel extract ilişti. o da Amerika’da sıkça kullanılan hassas ciltlere özel bir hidrolat ve yağ. 

Image

Dayanamadım ortaya 

Sabun Cevizi

Himalaya tuzu

Tarcın

Karanfil

Cadı Fındıgı Yagı

Zeytinyagi

Hindistan Cevizi yağı

Ve YLANG YLANG içeren saf katkısız bir doğal sabun çıktı.

Benim sabunumu kullananlar bilir güzel köpürür, cildi besler ve içeriğinden hiçbirşey çalmadan yağtığım için adeta aşık olursunuz.

Sabun reaksiyonu oluşurken içeriğinde ortaya çıkan gliserin de (sanayide üretilenlerde yan ürün olarak içinden çıkarılıyor) kaldığından su içinde bırakırsanız gliserin yapışarak sabunun sabunluktan kolay kalkmamasına neden oluyor ama bu gliserin aynı zamanda saf olarak cildinizi besliyor…

Sabunu kullananlar o yuzden eriyor, yapışıyor diyor bir de katkı maddesi koruyucu yada gözyakmayan amfoterik madde ilavesi olmadığından göz yakıyor çünkü o gerçek bir sabun..

Oğlumu 3 senedir kendi sabunlarımla yıkıyorum o bile öğrendi , seçiyor bugun killi ile yıkanalım anne bugün karanfilli olsun diye..

Sabunlarımdan almak isteyen olursa maliyetine Şubat çıkartması yapacağım malum 50 sabunu aile içinde tüketemiyoruz 🙂 SPA sabunundan da isterseniz yada üzümlü elimde sınırlı sayıda mevcut..İletişimden sabun ve çeşidi yazın size sürprizlerle göndereyim..

Sevgilerimle

Sabunagaci

Image

Reklam

Tarçın , Karanfil, Sabun Cevizi, Himalaya Tuzu ve Witch Hazel (Cadi Findigi) + YLANG YLANG = SPA Sabunu’ için 6 yanıt

Yorumlar kapatıldı.