Yaşam bir Nefeslik An..

Yaklaşık 1 yıl önce yaşadığım ani sıkıntılarla birlikte hayatım değişmeye başladı. Ocak sonunda bir kez, Subat sonuda daha şiddetli ikinci kez aynı şey başıma gelince irkildim. Çocukkluğumdan beri gelen gözü karalığım kendimi ölümsüz sanmam o an bitti. Bir ölümlü olduğumu biliyordum ancak 2 kere tansiyon düşmesi yaşayıp ve bayılarak şuurumu kaybedip,banyoda düşüp kafam yarıldığı halde akşamına farkedince bunu idrak ettim, bir gün ben de öleceğim. Ve o gün bugün olabilirdi. İşteki terfim ile iş yüküm çok artmıştı ve hafta sonları bile çalışıyordum İtalya toplantısı için hazırlanırken evdeki valizleri çocuğu eşimi de hazırlıyordum. Gece geç yatıyor stresle çalışıyor bir de spor yapmadan keskin diyet yapıyordum. Tahminen vücudum halsiz düştü. Hatta bugün öğrendiklerimle diyebilirim ki biri,  içimdeki herşeyi yapabilirim diyen savaşçı ve çok çalışan amazon kadın ben’in EGOsuna dur demeliydi, o da yine vücudum kendi bedenim oldu ve bayılarak yeter dedi. Tüm bunları nöroloji profesörüne, endokrinoloji profesörüne gittikten sonra kendi farkındalığımın artmasıyla öğrendim. Nörolojik bir sıkıntımın olmadığı ortaya çıktı. Çalışmayan tiroid bezlerim, benim içimdekileri söyleyemememden kaynaklanıyor,şeker hastası olmaya yatkınlığım insülin direncim ve hipo glisemi rahatsızlığım, bu da hayattan istediğim gibi tad alamamamdan kaynaklanırken, cildimdeki sivilcelenme, garip beslenmem ve dokunma eksikliğinden kaynaklanıyormuş…. Bunları nasıl mı öğrendim son 14 ay içinde çeşitli yeni beceriler ilgi alanları geliştirdimndienerji seviyeme yakın arkadaşlarım oldu. Desteklendim. Öyle. Önce profesörlere gidip fizyolojik olarak tetkiklerle sıkıntıları netleştirdim. Hipotiroid olduğumu biliyordum ama hipoglsiemi yeni çıktı. Bayılma nedenlerini de bugün yukarıda gördüğünüz gibi kendim açıklayabiliyorum. Nasıl mı? Geçen yıl 27 Şubat sonrası, hayatımı değiştirmeye bir kez daha zorladım olmadı. Hayatın kendi akışına dışarıdan biz müdahale edemiyoruz. Bırakın aksın, su akar yolunu bulur. Ersin İpek’i tanır mısınız? Chi gong nedir duydunuz mu? Türkçe yazılmış “EJDERHAYI UYANDIRMAK” kitabını biliyormusunuz? Peki FENG SHUI nedir? Nil Gün, Saim Koç desem? PIKI? Enerji.. Hepimiz bedenimizdeki enerji kadarız desem? Hiç biri tanıdık geldi mi? Bana hepsi artık çok tanıdık. Son 1 yıldır teker teker hayatıma giren bana ışık tutan bilge isimler konular..Nasıl nerede başladı derseniz bu bayılmalarla başladı ama onun öncesinde ilk titreşim sabun cevizinin hayatıma girmesi, hint ve uzak doğu felsefelerine yakınlaşmam ayurvedayı öğrenmem ardından HEAL ISTANBUL u geleneksel çin tıbbına merakim, EFT tekniği, Sevgili Evren ile yaşadığım ACCESS BARS tekniği ile üzerimdeki tıkalı barların açılması ile bende açıldım..Belki de biraz fazla açıldım..

2013 mayıs gibi Feng Shui ile hayatımı temizlerken Nil Gün ün küçük pembe mutluluk kitabını okudum. Bu kitabı İstanbul’dan Torino’ya uçarken uçakta bitirdim.Kötü hava şartları nedeniyle giderken de dönerken de hayatımın en kötü uçuşunu yaşadım o dönemde thy de pilotlar da grevdeydi.. Stajyer pilotlara denk gelmiş de olabiliriz J , Nasip alınacak ders varmış. Uçak inerken motoru bozulmuş düşecek gibi ses yapıyordu ve bitmiyordu, yeniden bayılma anlarındaki o duyguyu yaşadım (daha once burada blogda biraz anlatmıştım) Bu an son nefesimi aldığım ansa ne olacak? Diye düşündüm Hep ilk aklıma bıdık oğlum geliyor.. Hep yarın için çalışıyor ve yarına dönük hiç ölmeyecek gibi yaşıyoruz peki bugün? Nil Gün ‘ün Saim Bey’in şu anda belki 15.ci kitabını okuyorum, CD lerini DVD lerini aldım dinliyorum. Mümkün olduğunca paylaşıyorum. Herkes uyansın farketsin istiyorum başka bir hayatınız yok ne zaman biteceğini bilmediğiniz bir yoldasınız. Bir Nefes Şimdiki An CD si Nil Gün’ün bunu anlatıyor. Sadece şu an var geçmiş bitti gitti, yarın belki gelecek yarın gelecekse o an yaşarız biz şu ana bakmalıyız. Sadece bu anı hissederek yaşamalıyız. Ne istiyorsak o. Sadece kendimiz su an burada ne olmak istiyorsak o. O kadar kolay değil demeyin, kolay çünkü bu sadece sizin elinizde. Farkedin. Durun bir düşünün.

Image

Kuraldisi.com dan videoları ve yazılarını da okuyabilirsiniz. Dileyen olursa kitaplarımı da paylaşırım. Gerçekten çok faydalı. Derin bir uyanış.. Şimdilik yazacaklarım bu kadar yukarıda refere ettiğim kişileri konuları bir araştırın, zararlı çıkmayacaksınız..Bu yazıyı okuyor olmanız bir tesadüf değil farkedin.. Zaman geçmeden farkedin.

Sakın unutmayın, Hayatta hiçbirşey tesadüf değil.. Enerjiinizle düşüncelerinizle yaptıklarınızla hayatınıza iyiyi ve kötüyü çekersiniz..Hayata Ne ekerseniz onu biçersiniz..

Elinizdekilere, sizi seven sevdiklerinize, sahip çıkın, başka bir hayatınız yok. Tekrar bir düşünün hayal ettiğiniz hayatı mı yaşıyor sunuz? Bugünün tekrarı yok ! . . .

Hatırlatmak istedim..

Sevgiyle..

Sabunagaci,

Kadikoy Istanbul

Reklam