ÇOCUKLARA OYUN HAKKI DESTEĞİMİZİ BEKLİYOR..

20-23 Mayıs 2014 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek 19. IPA Dünya Konferansı, oyun ve çocuğun oyun hakkının kamu ve özel sektör kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının, üniversite ve çocuk alanında çalışan tüm kurum ve kuruluşların gündemine alınmasına yardımcı olacak.

Bu konferans kapsamında ‘Çocuk Oyun Hakkı Destekçileri’ kampanyasını başlattı. Katılımcılar oyun hakkı ile ilgili hazır veya kendilerinin yaptıkları pankartlarla fotoğraf çekiliyor ve yarışma sayfası olan http://bit.ly/cocukoyunhakki adresinden kampanyaya katılabiliyorlar. Organizasyon komitesi bu kampanya ile Türkiye’de çocuk oyun hakkı kavramının bilinirliğini arttırmayı amaçlıyor.

İstanbul’da gerçekleştirilecek 19.IPA Dünya Konferansı, oyun ve çocuğun oyun hakkının korunmasına ve geliştirilmesine katkı sunmak üzere oyun konusunda çalışan uzmanları bir araya getirmeyi, bu alandaki gelişmeleri takip etmeyi, bilgi ve tecrübe aktarımını sağlamayı ve katılımcılara tartışma alanı yaratmayı amaçlıyor.
Çocukların hareket etme biçimi olan oyunu aynı zamanda bir çocuk hakkı olarak gören Aktif Yaşam Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığıyla, uluslararası düzeyde oyun hakkının savunuculuğunu yapan Uluslararası Oyun Derneği (International Play Association) tarafından üç yılda bir düzenlenen IPA Dünya Konferansı’nın 2014 yılına ev sahipliği yapmak üzere başvuruda bulundu. “Oyuna Erişim” ana teması ile hazırladığı başvuru üst kurulca kabul edilen Aktif Yaşam Derneği, 19. IPA Dünya Konferansı’na Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığıyla İstanbul’da ev sahipliği yapmaya hak kazandı.

Kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, STK temsilcileri, akademisyenler, uzmanlar, çocuk ve oyun ile ilgili diğer tüm paydaşlar arasında işbirliği için bir platform sağlayarak oyun ve çocuğun oyun hakkını ilgili paydaşların ajandasına taşıyabilmeyi amaçlayacak olan 19. IPA Dünya Konferansı, Aktif Yaşam Derneği’nin yürütücülüğünde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Kampanya görselleri ve detaylı bilgi:
http://bit.ly/cocukoyunhakki

https://www.facebook.com/ipaistanbul2014
http://twitter.com/ipaistanbul2014

Konferans Sekretaryası: 
info@ipa2014.org

Reklam