Yaz Geldi, Peki güneşe çıkarken hangi doğal kremi kullanacağız?

Yaz kapımızda. Güneş de yavaş yavaş yakıcılığını göstermeye başladı, eğer sizin de teniniz benimki gibi hassassa bu havalar yavaş yavaş teninizi yakmaya rahatsız etmeye başlamıştır bile.. Ben sadece yazın değil kışın bile güneşin ve soğuk havanın etkilerinden sakınmam gerekiyor. Bunu cilt doktorum geçen yıl söylediğinden beri yaz-kış UV 50 block olan hassas ciltler için ve kimyasal içermeyen hafif kremimi kullanıyorum.Rosasea olan cildime çok iyi geldi. Bunun yanında içtiğim Balık yağı, Omega, Gingko Biloba, Ginseng ve aldığım destek, Co.Q10 takviyeleri ve bol bol gülmenin de etkisiyle birçok kişi cildimdeki iyileşmeyi farketti bile.. Ama gelen yaz yine de beni korkutuyor çünkü cildimikurutup karartan korumasız güneş orada ve ben güneşe daha rahat çıkmak kanımda azalan D vitaminini doğal olarak arttırmak istiyorum..

Dün Markette gezerken tüm yüz kremi ve bakım ürünlerinde %50 haftasonu indirimi diye sepette ürünleri gördüm ve başına toplanmış tüm bayanlar arasına girip bakmaya başladım. Kakao rengi büyük kavanoz ilgimi çekti çünkü üzerinde kakao butter yazıyordu sanki doğalmış gibi de bir kutuydu, çocukluğumuzun almanyadan gelen krem markası, ama içine baktım ki tüm kimyasallar ve özellikle de bol bol paraben..  Market ürünlerinin çoğu bol kimyasallı ama bu kadar doğal görünümlü ambalaj ve resimlerle bilmeyenler araştırmayanlara piyasa gerçekten de karışık. İnceleyip almadan çıktım umarım siz de bu tuzaklara düşmüyorsunuz..Burada oldugunuza göre düşmüyorsunuz..

Image

Peki güneşe çıkarken hem cildimize hem doğaya zarar vermeyen hangi kremi kullanacağız?

İsim veremeyeceğim tabiki ama Güneş Kremlerinden Kimyasal İçermeyen ve  En Zararsız olanlarını içeriklerine bakarak seçmeliyiz aman dikkat. 

KİMYASAL GÜNEŞ KREMİ VS. DOĞAL GÜNEŞ KREMİ

Kimyasal Olan: Piyasadaki ürünlerin çoğu ne yazıkki kimyasal

Sorun: İçeriğindeki oxybenzone, octinoxate, homosalate, octisalate or octocrylene gibi içerikler.

 • Toksik içerikler uzun dönem sağlık problemleri için risk teşkil eder
 • Kimyasal içerikli kremlerin %70 i cildimizden emildiğinden idrar, kan ve anne sütünde izlerine (trace) rastlanır.
 • Cilt alerjilerine sebep olur ve hormon üretimini etkiler

Image

Doğal Olan: Doğal içerikli güneş koruyucu kremleri kimyasal ajanlar yerine mineralleri içerir. Bunlar çinko oksit, titanyum dioksit gibi aktif içeriğe sahip olanlardır.

Neden iyi?: Bu mineraller cildin üzerine oturuo UV ışınlarını geldiği gibi cildinizden yansıtır. (Yaşasın savaşçılarım) Toksik içeren kimyasal kremler ise etkili olmadan önce cilt tarafından emilmek zorundadır.

 • Hassas Cilt için iyidir. (Bakınız bebek pişik kreminizin içeriği)
 • Biobozunurdur (doğaya zararsız)
 • Doğa sever, su sever, okyanuslara ve denizlere zarar vermez (Kimyasal içerikler ise deniz ve havuzlarda kalıntı bırakır)

Kullanacağım Krem değil Sprey ise:

Kimyasal Sprey = Kötü

 • Toksik içerik
 • İçindeki kimyasal püskürtme ile akciğerleirmize kadar iner
 • Yanıcı içerik
 • Hızlı sprey = gereğinden fazla kullanıma sebep olabilir

Mineral Sprey = İyidir!

 • Doğal /Organik içerik (ZnO Çinkooksit gibi)
 • Çoğunlukla su geçirgenliği azdır ve kokusuzdur
 • Biobozunur ve doğa severdir
 • Geniş spektruma doğal olarak sahiptir: UVA/UVB

 

Reklam

Yaz Geldi, Peki güneşe çıkarken hangi doğal kremi kullanacağız?’ için 3 yanıt

 1. Sayin Sabunagaci yetkilisi, Gecen hafta basi internet yolu ile urunlerinizden satin aldim. Siparisimin ne zaman kargolanacagi konusunda bilgi verebilir misiniz?

  Tesekkurler

  Sent from my iPad

  >

  Beğen

  1. Efendim bu hafta başında aldıgınız ürün web sitemizde ürünlerin cumartesileri alıcı ödemeli kargolanacağı belirtilmiştir. Sizin kargonu dün kargo ile ilgili bir sıkıntılı olağanüstü hal nedeniyle yarın gönderilecektir. Bilginize

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.