Sevdiğim Yeni Sürdürülebilir Ürünler

Yaklşık 10 gündür yeni deneyimler edinmek üzere İtalya’da  ve İsviçre ‘nin köylerindeydik. Çok güzel deneyimler yaşadık. Hepsini sırası geldikçe paylaşmak istiyorum. Herkesin hayatta kendine göre bakış açısı olabilir; benimki herbal, bitki, esansiyel yağlar, doğaya dönük uygulamalar ve geri dönüşüm üzerine. Feng shui objeleri, taşlarla healing de bunlardan. Kendime shungite taşından bir kolye aldım. Çeşitli taşlardan elleyerek bana en şifalı gelecek olanı seçtim isimlerine bakmadan ve karşıma kömür karası shungite çıktı. Hastalıklara iyi gelen dertlere şifa veren, Rusya’da suyu iyileştiren taşmış..O kadar ihtiyacım var demek şifaya 🙂

Aditya’dan kurşun içermeyen bittiğinde toprağa ekip yeşeren bitki olan bir kalem aldım. Kalemi kullanıyorsunuz kalemtraşla açıyor ve tükendiğinde ise bir saksıya dikip evde yetiştiriyorsunuz. Arkasındaki yeşil kapak gibi kısmın içinde 5 adet tohum var. Yeşil kısım topragın içinde suyu görünce çözünüyor ve içindeki tohumlar saksıda bitki oluyor. Ben özellikle NANE seçtim çünkü uzun zamandır mutfağıma organik nane arıyordum yemeklerim için.. Aşağıda uygulamanın bir infografiği ve youtube görseli linki var.

howitworks

Kalemi yaparken kullandığın ağacın bir parçasını doğaya döndürüyorsun gibi harika bir his..

Bizim için ise, SabunAğacı tohumlarımız biraz büyük ve ev içinde yetiştirmek için de biraz büyük ama kim bilir belki bizde birgün böyle sürdürülebilir bir proje ile karşında oluruz, ne dersiniz?

Herkese mutlu bayramlar, sevdiklerinize sahip çıkın…

Sabunagaci

Reklam