Spor Aktiviteleri Takibi ve Giyilebilir Teknolojilerle Aranız Nasıl?

30 yaşı insanın ömründe gerçekten de bir dönüm noktası, ben de 30 u dönünce farkettim ki bazı yapmak istediklerimi yapamıyorum. Hemen hayatımı bir plan gibi masa üzerine alıp sevmediğim yerleri kesmeye başladım. Bu süreç uzun bir süreç her zaman devam eden bir süreç. Sevdiğim ve hep yapmak istediklerim arasında da spor aktiviteleri var. Küçükken hentbol, tenis, masa tenisi, voleybol, basketbol, yüzme her tür sporu yapmışolsam da, liseden meslek hayatıma verdiğim ara, çok uzun, o yüzden geçen sene geri dönmeye karar verdim. Bisiklet hayatımdan Norveç dahil hiç çıkmamıştı ama onu da günlük aktivitelerimden çıkarmışım, son 1 yıldır işe gidip gelirken onu da dahil ettim. Bu aralar ise adeta kendimi spora verdim, yürüyüş, koşu, bisiklet ve fitness. Bu kış ise iyice farkettim ki ne kadar sıcakta mayışıp kıvrılıp uyumayı sevsem de hareket bana iyi geliyor. Adeta ruhuma doping etkisi yapıyor.

Geçen yıl iş yerinden bir arkadaşım RUNTASTIC uygulamasından bahsetti, ucretsiz bu uygulamayı öyle keşfettim. google play den yukledim, Twitter takipçilerim bilir otomatik yayınlanan aktivitelerim var. Esra şurdan buraya 32 dk da 4,5 km yürüdü gibi.. Bu aslında GPS ile takip usulu çalışan bir program. Ben her aktivitemi (aklıma geldikçe) bu şekilde takip-kayıt (track) etmeye çalışıyorum. Uygulama içinde aktiviteyi seçebiliyorsunuz. GPS-WIFI vs uzerinden sizin hızınız, performansınız vs. hersey kaydedilip aylık, yıllık geçmişinizi monitor edebiliyor. Hatta fb , twitter uzerinden uye arkadaşlarınızla yarışabiliyorsunuz.

runtastic_logo3

Aktivite esnasında bir yandan müzik dinleyip, bir yandan km de konusan yardımcınız ile anlık performansınızı dinleyebilirsiniz. Son olarak da size km yada saat başına performansınız çıkıyor. Ben uygulamayı çok faydalı buluyorum. Paylaşmak istedim. Runtastic son dönemde ORBIT diye de bir ürün çıkardı, bu bir hem bileklik  hem aktivite ölçer.. Yani günlük aktivitenizi, merdiven çıkma, koşma, hareket vs. herşeyi ölçüyor. Hatta uyurken bile aktivitenizi gösteriyor. Benim almayı çok istediğim bir ürün. Hem kullandığım bir program hem de istediğim ürün bir arada.. 

https://www.runtastic.com/shop/en/runtastic-orbit

https://www.runtastic.com/shop/en/runtastic-orbit

Bunun bir de GPS ile takip eden Saati var, o da GPS tracker Watch.. https://www.runtastic.com/shop/en/runtastic-gps-watch-with-heart-rate-monitor

Nike, Samsung  gibi firmalar da bu anlamda giyilebilir teknolojiler üretip kullanıcı deneyimine sunuyorlar..Fiyatları pek ekonomik olmasa da (yak. 195 Dollar ) ürünler oldukça ilgi çekici ve iştah açıcı.. Ben açıkçası biraz daha geliştirilmelerini ve fiyatlarının ucuzlamasını bekliyorum..:)

422629-samsung-gear-fit

Ama illaki de hem tracking activity hem de bir saat alacaksam başka alternatifleri bu fiyata tercih ederim gibime geliyor..

saat

Dilerseniz buradan ve suradan inceleyebilirsiniz…

Sevgiler

İyi pazarlar..

Reklam