Dolunay İkizler’de – Anlamlı Bütün, Mantıklı Sorgulamalar

Bugunun yıldızların anlami

MINDMILLS

Kafamdaki düşüncelere mi odaklansam bütünün anlamını mı yorumlasam? Yolculukta kalıp kendime mi inansam, aklın getirdiği sorgulamalar, sebep sonuçla bilgiyi detaylandırıp duygusal ihtiyaçlara mı baksam?

İkizler’de bugün, 6 Aralık 2014 saat 14.26’da oluşan Dolunay’da işte böyle bir ikilem içinde bulabiliriz kendimizi. İnandıklarımızla düşündüklerimiz, anlamla bilgi, içgörüyle mantık arasında bir gelgit.

Yay döneminde olduğumuz şu zamanlar olayları bütünsel olarak algılamaya, olanlara anlam katmaya müsait olduğumuz, serüvenimizi ne kadar uzağa taşıyabilirsek vizyonumuzu o kadar genişlettiğimiz, iyimser ve inançlı olduğumuz bir dönemden bahsedebiliriz. 22 Kasım 2014’te bu konular özelinde bir başlangıç yapmak üzere Yay’da Yeniay oluşmuştu. Siz bu dönemi nasıl değerlendirdiniz? Kendinizi aşmak, kişisel yolculuğunuzu uzaklara götürmek, genişlemek, ilerlemek anlamında somut adımlarınız oldu mu? Duygusal ve ruhsal olarak kendinizi üst benliğinize taşıma babında ne deneyimler yaşadınız, yaşamaktasınız? Farkındalıkla ya da farkında olmadan böylesi başlangıçlar yapmış olabilirsiniz. Farkına varma, attığınız tohumun meyvesinin olgunlaştığını görme zamanı şimdi.

View original post 444 kelime daha