Sabun cevizi, Turmepa yada Etimatik mi? Hangi zararsız deterjanı kullanayım?

Doğal deterjan hastası olduğumu biliyorsunuz. Bu amaçla Ekim 2011 de girişim başlatmıştım. Evdeki 1 yaşındaki miniğin deterjan ve sabunlara ulaşabilir olduğu bir durumda bir de astım alerji öksürükler başımızı sarmışken çevreci anne neden hala bunca kimyasal kullanıyor diyerek sabunağacı yoluna çıkmıştım. Sabun cevizi kullanmak hem doğa hem annelik hem çevre hem sularımız için müthiş birşey tabiki. Ancak geçenlerde markette gezerken doğal ibaresi bulunan yerli üretim fosfat içermez yazan deterjan tabiki gözüme ilişti. Aldım denedim inceledim. Kıyasladım.

kucuk torba-3turmepa_logoetimatik

Hani Hangi telefonu alacağız diye özelliklerini webde karşılaştırıyoruz ya bu da ona benzer bir tablo siz de hangisini kullanacağınıza daha kolay karar verebilirsiniz belki? Benim yorumlarım aşağıda tamamen kişiseldir ve firmalarla negatif pozitif bir ilgisi yoktur. Deneyip yorumladığımdır.

Bilgilerinize,

Resme tıklayıp büyütüp inceleyebilirsiniz..

sabunagaci degerlendirme

Etimatik içeriği biraz daha web de karşılaşacağıznız sabun tozu boraks ve soda karışımı gibi, yerli üretim olması da cabası, o yüzden denemeye değer buldum.

Sabun cevizinin yerini dolduramaz tabi benim için, ya sizin tercihiniz hangisi?

Reklam

Sabun cevizi, Turmepa yada Etimatik mi? Hangi zararsız deterjanı kullanayım?’ için 2 yanıt

  1. Merhaba. Dogal temizligi sizin sayenizde kesfettim. Ilk sabun cevizimi sizden aldim. Yazilarinizi da keyifle okuyorum. Cok faydali bilgiler paylasiyorsunuz çok tesekkurler. Ewg degerlendirmesine baktigimda ve kimyager olarak ayrica degerlendirdigimde nedense boraksa hiç sicak bakamadim. Yapmakta zorlandigimda kolaya kacip organik deterjan alıyorum.

    Beğen

    1. selamlar efendim, yorumunuza çok teşekkürler. Benden alım yapan herkesi biliyorum ve unutmam, sabun cevizi vazgeçilmezdir. Seven sevmeyen var sadece denemek isteyen de var. Alternatifler de aklımızın bir köşesinde bulunsun istedim. Takibe devam 🙂

      Beğen

Yorumlar kapatıldı.