Sabunağacı Sabunlarımız: BEBEK Sabunu

Bebek Sabunu

Anneliğimden midir bilmem. En zevk alarak yaptığım, özendiğim sabunum BEBEK sabunu sanki. İçeriği o kadar masum ve besleyici ki.. Aslında ben tüm sabunlarıma özeniyorum içime sinmeyeni size sunamam. Hem önce ailecek deneyip memnun kalırsam sabunları öyle sabunağacı ürünlerine ekliyorum. 
Oğlumun saçları zeytinyağlı bu sabunları ilk kullanımda keçe gibi oldu ve biraz gözüne kaçırdığımdan yaktı ama sonuçta doğal bir ürün, zararsız hemencecik yıkadık. Devamlı kullanıyoruz ve saçları hem kalınlaştı hem gürleşti. Herkes farkediyor. Doğal sabun saçlarını resmen besledi. Tüm vücuduna da güvenle kullanıyorum. Size de kendi sabunlarımı bu yüzden tavsiye ederim.

Sabunlarımı tanıtan bir dizi yazı yazmayı planlıyorum . Önce bebek sabunundan başlayayım dedim. Ne de olsa 80 gramlık deneme ürünleri şu anda elimde sınırlı sayıda mevcut.
“BEBEK” Sabunu Hassas ciltli kişilere özel ve de bebeklerimize özel papatya çayı ile demlenerek hazırlanmaktadır. Ana hammaddesi zeytinyağıdır. 
Cilt besleyici olarak bol kakao yağı, tatlı badem yağı ,palm çekirdeği yağı, az miktarda hindistan cevizi yağı içeriyor.İçerdiği her bir yağın cildi besleyen, yumuşatan, güçlendiren, vitamin sağlayan ayrı ayrı etkileri var.
Bebeklerimize sakinleştirici ve güzel bir uyku vaat eden papatyanın yanında, esansiyel yağ olarak saf vanilya özü ve saf lavanta esansiyel yağı kullanılmıştır. 
İçeriğindeki yağların özellikleri ise tek tek şu şekilde:
Zeytinyağı:


  
Sabunlarımızın hepsinde yemeklerimize kullanadığımız asitlik derecesi düşük saf zeytinyağı kullanıyoruz. Zeytinyağı doğanın bize sunduğu muhteşem bir yağdır. Hem doğal, hem hipoalerjik, cildi nemlendiricidir. Güçlü antioksidan etkisi E ve  A vitaminleri ile cildi ve saçları besler bakım yapar ve onarır. Güneşten, kirli havadan, çevre etkisiyle zarar görmüş saç ve cildinizi yeniler, koruma tabakasıyla hasar görmesini engeller. Nemlendirir. Bebeklerimizin saf ve doğal cilt yapısına dosttur. Alerji yapmaz.

Kakao Yağı:

 

Genellikle hamilelikte çizgi oluşmaması ile tanıştığımız cildin elastikiyetini artıran,kaşıntılı,hasar görmüş yada kurumuş saç ve cildi nemlendiren besleyen bir katı yağdır.  Kakao yağının erime noktası düşüktür, cildimize değdiği anda erir ve cilt tarafından %70 emilir. Hassas bebek teni için çok özel bir bakım yağıdır.  


Tatlıbadem yağı:

Tatlı badem yağı, aromaterapi masajında en önemli taşıyıcı yağlardan olup, içerdiği A,B1,B2,B6 ve E vitaminiile cildi besleyici ve koruyucu etkisi vardır. Ciltteki tahrişi sönümlendirir. E Vitaminince zengindir.

Palm Çekirdeği ve Palm Yağı:
Palmiye çekirdeklerinden çıkarılan yağdır. Palm yağı ile uygun miktarlarda kullanıldığında nemlendirici ve rahatlatıcı etkiye sahiptir.


Hindistan cevizi ve Ayçiçek Yağı: Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmez. Sabun içinde Lanolin denilen güçlü nemlendirici ve saç besleyiciye bitkisel alternatiftir.Kokusuz,tatsız ve çok güçlü saç ve cilt besleyici bir katı yağdır. Vitaminlerin emilmesi ve dağılmasında etkili bir yağdır. Sabunun kendisini yumuşatan A,D ve E vitaminlerince zengin bir yağdır. Cilt tarafından en kolay emilen yağlardandır. Hassas ciltleri nemlendirmede kullanılır.Organik Papatya Çayı:

Papatya çayı ve papatya özü irrite olmuş hassas ciltlerde güvenle kullanılabilir. Cildi sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisinin dışında psikolojik olarak da yatıştırcı sakinleştirici rahatlatıcı etkiye sahiptir. Sıkıntıları hafifletir. Özellikle menopoz sıkıntılarında kullanılan papatya çayı dokuyu iyileştirici ve yenileyici özelliktedir. Hoş papatya kokusu vardır. 
Vanilya Özü:Vanilya, stresin, kızgınlığın uzaklaştırılması ve konfor duygusunun kişide çoğalmasını sağlayan bir kokudur. Lavanta Esansiyel Yağı:

Lavanata esansiyel yağı, çiçek kokuları arasında en popüler olandır. Spazm,kolik, sinirsel rahatsızlıkların giderilmesinde etkilidir. İştah açıcıdı, anti flamatuar ve anti bakteriyeldir. 

 
Bebek sabunu ve diğer ürünlerimizi incelemek için ÜRÜNLER sayfamızı ziyaretinizi bekliyoruz.
 

 

 

Reklam

Sabunağacı Sabunlarımız: BEBEK Sabunu’ için 2 yanıt

  1. Ürünler harika teşekkür ederiz

    Android için Outlook’u edinin

    ________________________________

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.